ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۰

چرا انقلاب کردید؟

 ولایت فقیه - انقلاب اسلامی سیاسی و فرهنگی شبهات انقلاب و ولایت

چرا انقلاب کردید؟

اخیراً متنی در شبکه های مجازی منتشر شده که ذهن افراد زیادی را به خود مشغول کرده و کم کم راه خود را برای ورود به فضای واقعی زندگی مردم باز می کند که بی پاسخ ماندن چنین شبهاتی می تواند اعتقادات بسیاری از افراد جامعه را با مشکل مواجه کند و حق را باطل و باطل را حق جلوه دهد.

و اما متن منتشره 


 از پدر پرسیدم برای چی انقلاب کردید؟ پاسخ داد: برای اسلام
 
گفتم مگه اون زمان نماز نمیخوندی؟
...چرا
مگه مسجد نمیرفتی؟
...چرا
مگه مکه نمیرفتی؟
...چرا
مگه محرم تکیه ودسته نبود؟
... چرا بود
مگه زنت حجاب نداشت؟
... چراداشت
مگه نزول بدنبود
...خیلی بدبود
مگه ناموس محلتون حرمت نداشت؟
... چرازیاد داشت
مگه صدای اذان از رادیو پخش نمیشد؟
... چرا میشد
گفتم خب پس چه تغییری ایجادکردید؟
 
کمی درنگ کرد وهیچ پاسخی نداشت گفتم اما امروز فرزند تو نماز نمی خواند از حج متنفر و از کربلا بغض دارد ازحجاب گریزان و ازچشم حیض و نامرد مردان محله درفغان . نزول بیداد میکند بانکهای اسلامی را ببین! دختران انقلابی فاحشه را نشانت بدهم؟ مساجدخالی و پارتیهای آنچنانی شبانه را؟ شاه غارت کرد؟چقدر؟ جان بچت چقدرخورد چقدربرد؟ دراین ایام شکوهمند چقدر از پول من و تو به جیب اخوند رفت؟
اسلام آمد اما ازنوع جدیدش همانیکه جماعت اخوند میخواستند باشد!
پدر دیگه ازتهدید کسی نمیترسم حرفم را با منطق و ادب خواهم گفت هرجاکه باشم دیگه زمان آن فرارسیده که ما برای خود کاری کنیم پدر. سوغات انقلاب شما برای مافقط ذلت بود و فلاکت و دشمنی با همه دنیا. من به فرزندم حقیقت را خواهم گفت! "
 
 
و اما پاسخ :
 
1. اسلام در نماز و روزه و حج و کربلا رفتن خلاصه نمی شود، اینها بخش اندکی از اسلام است و تازه در زمان شاه خیلی از احکام اسلام با محدودیت مواجه بود. مثلاً مردم برای اقامه نماز جماعت در مساجد باید مراقب می بودند که کوچکترین انتقادی به عملکرد شاهنشاه ! و دار و دسته اش نداشته باشند و گر نه در همان مسجد آنها را به خاک و خون می کشیدند.
 
2. با به تخت نشستن رضا شاه، تکیه‌ها بسته و عزاداری ممنوع شد .
اما محمدرضا شاه نتوانست مانند پدرش روند تعطیلی هیئت ها را کاملا حفظ کند و به گونه ای که به باور بسیاری کلید انقلاب اسلامی از دهه 1340و به ویژه محرم 1342 به خاطر همین محدودیتها در ایران زده شد.
 
3. حجاب فردی در دوره محمد رضا شاه در پاره ای از موارد آزاد بود اما در بیشتر مشاغل، مدارس و دانشگاهها و برخی مراکز عمومی ممنوع بود .
ضمن اینکه با ترویج فساد در جامعه و تقبیح نمادهای مذهبی چون حجاب، بسیاری از خانواده ها به دنبال راهی برای حفظ حجاب نوامیسشان بودند .کشف حجاب در عصر رضا شاه به زور سر نیزه و در عصر محمدرضا به پشتیبانی تبلیغات گسترش یافت.
 
4. برخلاف ادعای نویسنده نه تنها نزول بد دانسته نمیشد و رایج بود، بلکه بنگاه هایی در شهرهای مختلف رسما نزول خواری می نمودند . علاوه بر بنگاه های نزول خواری وجود فروشگاه های متعدد مشروب فروشی ، کارخانه های مشروب سازی، کاباره های عمومی که زیر نظر خاندان سلطنتی اداره می شد ، وجود خواننده های زن، وجود لژ های شیطان پرستی در ایران و ... نمونه ی دیگری از جلوه های غیر دینی زمان قبل از انقلاب دارد.
 
5. برخلاف ادعای نویسنده نوامیس مردم حرمت نداشتند و در خیابانها و محلات از سوی اوباش، افراد مست، افراد تحریک شده در سینماهای پخش کننده فیلم های مستهجن و ... مورد تعرض قرار می گرفتند .

روز روشن اراذل و اوباش، زنان و دختران را از سطح شهر می ربودند و با زور به شهر نو (مراکز فساد) می بردند و رژیم اقدامی به عمل نمی آورد .
 «خاطرات من و فرح پهلوی، چاپ سوم، مؤسسه انتشارات به آفرین، تهران، 1381، ج 3، ص 493»
 
6. اذان پخش می شد اما رادیوی کشور مسلمان قبل و بعد از پخش اذان ، ساعتها ترانه های مبتذل و آواز زنان را پخش می کرد !
 
7. با طرح موارد بالا سعی شده جامعه آن روز را جامعه دینی معرفی کنند، در حالی که اینها تنها بخشی از دین بوده و جنبه های ظلم ستیز و حق طلبانه واقعی دین را در بر نداشته و ضرری برای فاسدین و فاسقین ندارند ! رژیم شاه با آنکه رابطه ی حسنه ای با آمریکا داشت اما حلبی آبادها و زاغه نشینی در کشور بیداد می کرد. مردم وضع اقتصادی بسیار بدی داشتند ، بیگانگان برای امور داخلی کشور تصمیم گیری می کردند، کشور از نظر پیشرفت علمی و نظامی در وضعیت وابستگی به غرب قرار داشت. رواج قوانین ظالمانه ، فسادهای مختلف ، مبارزه علنی با دین و نمادهای آن ، تقبیح و برخورد با امر به معروف و نهی از منکر بخشهایی از روی دیگر سکه می باشد .این انقلاب مصداق بارز امر به معروف و نهی از منکر بود .حضرت علی (ع) می فرمایند :
همه کارهای خوب و جهاد در راه خدا در برابر امر به معروف و نهی از منکر چون قطره‏ ای است در دریای عمیق.
[نهج البلاغه(صبحی صالح) ص 542 ، ح 374 ]
 اگر پدر و مادر همین فرد نویسنده از روی خیرخواهی نصیحتی به فرزندش بکند ، آن را به حساب دخالت در زندگی شخصی اش می گذارد ، اما اگر کشوری مثل آمریکا در امور داخلی کشورش دخالت کند و با توجه به اینکه در طی سالیان اخیر نیات غرب برای همه آشکار شده آیا آن را می پذیرد؟ یا اگر فرد خارجی بیاید در کشورش هر جنایتی را مرتکب شود و بعد آزادانه برای خودش به هرکجا که دلش بخواهد برود و کسی هم معترض او نشود آیا مورد پذیرش نویسنده و همفکرانش هست؟در زمان پهلوی ارزش یک فرد ایرانی به اندازه ی یک حیوان آمریکایی هم نبود،اگر در زمان طاغوت به فرض ، همه ی امور کشور رو به راه بود و فقط همین جنبه ی تسلیم در مقابل زورگویان و متجاوزان را داشت ، جا داشت اگر فرد نویسنده از غیرت حداقل ملی نیز برخوردار بود به عملکرد پهلوی معترض باشد.

مواردی که در قسمت دوم شبهه مطرح شده عمومیت ندارد و نویسنده خصوصیات خود و همفکرانش را تعمیم داده است :

1- عموم جوانان در ارتباط با خدا و اهل نماز هستند و این را در نمازخانه های دانشگاه ها و مساجد و ... میتوان دید .
2-حضور پر تعداد جوانان در حج تمتع و عمره بصورت آزاد ، دانشجویی و دانش آموزی و حضور پرشمار آنان در کاروانهای زیارتی کربلا و راهپیمایی اربعین نشانه عشق و علاقه جوانان به حج و کربلای معلی می باشد .
3-نگاه های ناپاک حاصل تلاشهای ضد فرهنگی و مفسده انگیز علاقمندان به تفکر شاه می باشد .
4- اگرچه ایراداتی بر سیستم بانکی کشور وارد است ، اما این ایرادات قابل قیاس با دوره پیش از انقلاب و رسمیت ربا نیست .
5-واژه فاحشه انقلابی غلط است !
انقلابی یعنی کسی که تفکر انقلابی دارد و اساس انقلاب ما اسلام است . در اسلام فحشا و روابط نامشروع حرام است . پس اگر کسی به سمت این مسایل رفت خودبخود از دایره انقلابی بودن خارج است .
6- نویسنده مساجد و حضور جوانان را ندیده که اینطور اظهار نطر نموده است .
7- تعداد پارتی ها آنقدر اندک است که همان اندک علاقمندان به آن هرنوع هزینه ای می کنند تا یک پارتی پیدا و در آن شرکت کنند !
8-حداقل ثروتی که شاه موفق به انتقال آنها به خارج از کشور شد 31 میلیارد دلار بود .
9- اسلام ، جدید یا قدیم ندارد !
دین و مکتبیست که با قرآن و روایات و اسنادش حفظ شده و هر مطلبی را میتوان با مبانی دین مقایسه کرد .

به هر حال به نظر می رسد افرادی که چنین مطالبی را نشر می دهند به دنبال القای یک سری تفکر غلط و بی پایه و اساس به جامعه و افرادی که اطلاعات کمتری دارند ، هستند تا بتوانند از این طریق اعتراضاتی را بر علیه نظام اسلامی و حکومت راه بیاندازند.


برای مطالعه ی مطالب بیشتر در زمینه ی دستاوردهای انقلاب و تفاوت انقلاب با زمان پهلوی می توانید اینجا را کلیک نمایید.
 

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده