ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۰

منجی در مسیحیت

 مهدویت و آخر الزمان

منجی در مسیحیت

اعتقاد به منجی آخرالزمان فقط اختصاص به دین اسلام و مذهب تشیع ندارد. موعودگرایی مورد تأیید همه ی ادیان الهی و پیروان آنها بوده است و همیشه در انتظار ظهور منجی بوده اند. از ادیان الهی که صاحب پیروان زیادی نیز هست ، دین مسیحیت است. در باور مسیحیان حضرت عیسی علیه السلام در آخرالزمان باز خواهد گشت و او همان موعود آخرالزمان است. اما براساس نص صریح انجیل و تعلیمات مسیح علیه السلام ، که مسیحیان براساس عقاید باطل خود او را پسر خدا می خوانند ، پسر انسان (فرزند پیامبر آخرالزمان) که همان امام عصر ارواحنا له الفداه باشد ، منجی موعود میباشد و در دوران بی عدالتی ظهور خواهد نمود وجهان را از عدل پر خواهد کرد و مسیح نیز پشت سر او نماز خواهد خواند.

در قسمتی از فصل 24 انجیل «متی» چنین آمده است:

«چونکه برق از شرق می آید و تا به مغرب ظاهر می گردد، آمدن فرزند انسان نیز چنین خواهد بود ..... خواهند دید فرزند انسان را بر،  ابرهای آسمان که می آید با قدرت وجلال عظیم و فرشته های خود را (یاران خود را) خواهدفرستادبا صور بلند آواز و آنان برگزیدنشان راجمع خواهند نمود.»

در انجیل در «لوقا» فصل 12 آمده است:

«کمرهای خود را بسته و چراغهای خود را افروخته دارید و شما مانند کسانی باشید که انتظار آقای خود را می شکند ..... تا هر وقت بیاید و در بکوبد بیدرنگ برای او باز کنید ..... زیرا در ساعتی که گمان نمی برید، پسر انسان می آید»


در انجیل «مرقس» فصل 13 در مورد انتظار فرا رسیدن صاحب خانه فرماید:

پس بر حذر و بیدار شده دعا کنید زیرا که نمی دانید که آن وقت کی می شود ..... زیرا نمی دانید که صاحبخانه کی می آید در شام یا نصف شب یا بانک خروس یا صبح.

کتاب مقدّس، انجیل یوحنّا، ص 152، باب 5، بندهاى 26 ـ 28.

«و بدو قدرت بخشیده است که داورى هم بکند; زیرا که پسر انسان است. و از این تعجّب مکنید، زیرا ساعتى مى آید که در آن جمیع کسانى که در قبور مى باشند آواز او را خواهند شنید و بیرون خواهند آمد، هر که اعمال نیکو کرد براى قیامت حیات، و هر که اعمال بد کرد به جهت قیامت داورى

 در مکاشفات یوحنای لاهوتی فصل 12 : 14 اشاره به غیبت حضرت مهدی وعلت پنهان بودن وی نموده:و آن مولود به منظور حفاظت قطعی از دستبرد اهریمنان، برای زمان و زمانین و نصف زمان از نظر آن پنهان شد.

کتاب مقدّس، مکاشفه یوحنّاى رسول، ص 417، باب 19، بندهاى 11 ـ 18.

در قسمت دیگرى از مکاشفه یوحنّاى لاهوتى بشارت ظهور حضرت مهدى(علیه السلام)چنین آمده است:

و دیدم آسمان را گشوده و ناگاه اسبى سفید که سوارش امین و حق نام دارد و به عدل داورى و جنگ مى نماید و چشمانش چون شعله آتش، و بر سرش افسرهاى بسیار و اسمى مرقوم دارد که جز خودش هیچ کس آن را نمى داند و جامه خون آلود ـ سرخ ـ در بر دارد و نام او را کلمه خدا مى خوانند. ولشکرهایى که در آسمانند بر اسبهاى سفید، و به کتان سفید و پاک ملبّس از عقب او مى آمدند. و از دهانش شمشیرى تیز بیرون مى آید تا به آن اُمّتها را بزند و آنها را به عصاى آهنین حکمرانى خواهد نمود . . . و دیدم فرشته را در آفتاب ایستاده که به آواز بلند تمامى مرغانى را که در آسمان پرواز مى کنند ندا کرده مى گوید: بیایید و به جهت ضیافت عظیم خدا فراهم شوید تا بخورید گوشت پادشاهان و گوشت سپه سالاران و گوشت جبّاران . .

این چند نمونه از مواردی هست که در کتاب مقدس انجیل در مورد منجی اخرالزمان پیرامون اثبات مهدویت وجود داشت .


نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده