ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۰

علی طریق القدس «در راه قدس»

 بیداری اسلامی و جنگ جهانی

علی طریق القدس «در راه قدس»

 حدود 60 سال پیش و بعد از ورود یهودیان به فلسطین ، سرزمین فلسطین و قدس شریف به اشغال نیروهای یهودی درآمد و رژیم صهیونیستی  تأسیس شد. یهودیان که به زعم خود به سرزمین موعود وارد شده بودند ، هیچ قدرت و نیرویی را در مقابل خود نمی دیدند. روزگار همین طور به کام صهیونیست ها در حال سپری شدن بود تا اینکه انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید . انقلابی که یکی از اهداف مهم آن مبارزه با صهیونیسم و آزادی قدس از چنگال اشغال گران بود. به این ترتیب یک رویایی همه جانبه در منطقه بین رژیم صهیونیستی و جبهه مقاومت تازه شکل گرفته در خاورمیانه به رهبری ایران در گرفت. در طی این 36 که از انقلاب اسلامی ایران گذشته ، همواره شاهد مبارزه خط مقاومت با استکبار جهانی بوده ایم. اما در طی چند سال گذشته و به طور خاص پس از سال 1388 بنابه دلایلی این مواجهه شدت گرفت. انقلاب اسلامی ایران که حالا سربازانی رشید و جان بر کف در خارج از مرزهای خود دارد ، با هدف آزادی فلسطین و نابودی رژیم صهیونیستی و فراهم کردن زمینه ی حکومت اسلامی در سراسر جهان به رهبری «منجی موعود» ، مقتدرانه در مقابل استکبار ایستاد، استکباری که بعد از سال 1388 بهترین راه  را برای مقابله با همه گیر شدن اسلام در جهان ،  مخدوش کردن چهره ی اسلام واقعی اسلام می دید ، با تشکیل گروهک های تروریستی متعدد در منطقه مانند داعش در صدد برآمد تا به هر طریقی که شده اسلام را دینی خشن و زورگو جلوه بدهد و در آن طرف نیز اغلب قربانیان خود را از میان مسلمانان انتخاب می کرد تا به زعم خود ضربه ای دو جانبه به پیکر امت اسلام وارد نماید ، هم  راه انداختن موج جهانی بر علیه اسلام با هدف اسلام هراسی و هم تضعیف امت اسلام با کشتن مسلمانان در سراسر جهان با هر بهانه و ترفندی که بود. اما در واقعیت این خط مقاومت به رهبری ایران اسلامی بود که تا به حال به موفقیت های بسیاری دست یافته است و سند آن نیز همه گیر شدن موج اسلام خواهی در سراسر جهان ، علی رغم همه تبلیغات سویی که بر علیه اسلام و مسلمانان به راه افتاده بود ، است. اما در طی این چند سال گذشته افراد متعددی از جبهه مقاومت اسلامی در منطقه به شهادت رسیده اند. هدف همه ی این شهدا یک چیز بود « آزادی قدس». آخرین قربانیان جبهه مقاومت ، در راه  آزادی قدس نیز شهدای قنیطره بودند.


شهداء ای که جبهه ی مقاومت تقدیم کرده است

شهیدعماد مغنیه

شهید "عماد مغنیه" معروف به "حاج رضوان" که بیشترین تعداد عملیات علیه رژیم صهیونیستی را در جهان به نام خود ثبت کرده است، در ماه جولای سال 1962 میلادی در شهر صور دیده به جهان گشود.

 خانواده شهید مغنیه که متشکل از پدرش، آیت‌الله شیخ "جواد مغنیه" از علمای برجسته شیعه لبنان، مادر و "جهاد" و "فؤاد" دو برادر وی بود که بعدها به شهادت رسیدند، پس از مدتی از صور به ضاحیه جنوبی بیروت نقل مکان کردند و در این منطقه بود که شهید مغنیه، تحصیلات ابتدایی و دبیرستان خود را گذراند و پس از آن در جوانی، وارد دانشگاه آمریکایی بیروت (AUB) شد.

  شهید مغنیه در اوایل دهه هشتاد میلادی به "نیروی 17" شاخه نظامی جنبش آزادی‌بخش فلسطین پیوست که نیرویی ویژه بود که برای حفاظت از مبارزانی مانند ابوعمار، ابو جهاد و ابود ایاد تشکیل شده بود. او از همان زمان، در عملیات انتقال سلاح از جنبش آزادی‌بخش فلسطین برای مقاومت اسلامی لبنان که در حزب‌الله و جنبش امل نمود دارد نقش اساسی داشت اما در پی اشغال لبنان در سال 1982 میلادی از سوی رژیم صهیونیستی، مبارزان جنبش آزادی‌بخش فلسطین مجبور به ترک لبنان شدند.

محاصره بیروت، سه ماه به طول انجامید و با خروج مبارزان فلسطینی و سازمان آزادی‌بخش از لبنان، عماد مغنیه نیز به صفوف رزمندگان افواج مقاومت اسلامی (جنبش امل) پیوست که از سوی امام موسی صدر و شهید مصطفی چمران تأسیس شده بود اما شهید مغنیه در ادامه و همزمان با انتقال سید حسن نصرالله از امل، به حزب تازه‌تأسیس حزب‌الله پیوست.
شهید مغنیه پس از اجرای موفقیت‌آمیز چند عملیات‌ به عنوان فرمانده گارد حفاظت مقامات بلندپایه حزب‌الله منصوب شد و پس از آن به عنوان مسؤول عملیات ویژه حزب‌الله انتخاب شد.

رژیم صهیونیستی همچنین مدعی شده است عملیات ربودن دو تن از نظامیان اسرائیلی در تابستان دو سال پیش که به آغاز جنگ این رژیم علیه لبنان انجامید، از سوی عماد مغنیه هدایت شده است.
روزنامه انگلیسی "ساندی‌تلگراف" درباره شهید مغنیه نوشت: او یک انقلابی مجاهد است که با امام خمینی(ره) بیعت کرده که در راه انقلاب اسلامی از جان خویشتن نیز بگذرد.

تصاویری که تا کنون از شهید "عماد مغنیه" منتشر شده است بسیار اندک است به‌گونه‌ای که پلیس فدرال آمریکا (اف.بی.آی) مدعی شد وی دو بار اقدام به جراحی پلاستیک بر روی صورت خود کرده است تا شناسایی نشود.
شهید عماد مغنیه که به دوری از رسانه‌ها شهرت داشت به "مرد سایه" در مقاومت اسلامی شهرت داشت و بسیاری او را مغز متفکر حزب‌الله قلمداد می‌کنند.
شهید عماد مغنیه 23 بهمن 86 در پی انفجار در خودروی بمب‌گذاری‌شده در دمشق، به شهادت رسید.

"عماد مغنیه" به خاطر ادامه مقاومت و جهاد از بیست سال پیش از سوی حداقل 42 سازمان امنیتی جهان تحت تعقیب قرار داشت. جامعه اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی ایشان را به اجرای عملیات های مختلف ضد صهیونیستی متهم کرده اند. این مجاهد نستوه در طول حیات پر برکت خود هرگز دوست نداشت که در مقابل رسانه های گروهی ظاهر شود. ایشان را با نام ها و کنیه های مختلفی می شناسند. سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله به ایشان "حاج عماد" می گفت. صهیونیست ها او را "بن لادن شیعی" و آمریکایی ها مغنیه را "بزرگ ترین قاتل" می خواندند.

از عماد مغنیه تصاویر و عکس های بسیار اندکی در دست است و این که اکنون بازرس اداره تحقیقات فدرال آمریکا "اف بی آی" در اقدامی تصاویری از ایشان منتشر می کند هیچ فایده ای ندارد. بازرس آمریکایی حتی در این امر مردد است و نمی داند که مغنیه آیا دو بار بر روی صورت خود عمل جراحی پلاستیک انجام داده یا بیشتر! آمریکایی ها بر این باورند که مغنیه قبل از حادثه یازده سپتامبر 2001م.  بیش از هر فرد دیگری آمریکایی ها را کشته است.

آمریکا برای سر عماد مغنیه 25 میلیون دلار جایزه تعیین کرد و 42 کشور جهان برای بازداشت و قتل وی بی وقفه در تلاش بودند. مغنیه پیش از شهادت از چندین عملیات تروریستی نجات یافته بود. وی پس از آن که سید حسن نصر الله دبیر کل حزب الله شد برای مدتی در عرصه سیاسی فعالیت کرد تا این که در نهایت فرماندهی شاخه نظامی حزب الله را به عهده گرفت.

منابع خبری مختلف اعلام کردند که هشت سرویس امنیتی رژیم صهیونیستی پس از آن که مغنیه را به ربودن دو نظامی این رژیم متهم کرده بودند، از نفوذ به حزب الله و سنگ اندازی در راه فعالیت های وی عاجز و ناتوان ماندند.

شهید حسان اللقیس

اللقیس؛ صیاد پهپادهای اسرائیلی

«حسن اللقیس» از فرماندهان جنبش مقاومت حزب‌الله لبنان در ماه آذر سال گذشته در حال بازگشت به خانه و در مقابل منزلش در «السان تیریز- الحدث» توسط جوخه‌های رژیم صهیونیستی ترور شد.

فرمانده شهید حسان اللقیس، جوانی و تمام عمر خود تا آخرین لحظه زندگیش در راه مقاومت شریف صرف کرد و همواره مجاهد، رهبر، صاحب ابتکار عمل، فداکار و عاشق شهادت بود و پدر یکی از شهیدان جنگ تموز 2006 به شمار می‌رفت.

اسرائیل بارها به دنبال به شهادت رساندن اللقیس در مناطق مختلف بوده و همواره این تلاش‌ها ناکام می‌مانده است.

حسان مسئولیت کلیه کارهای انفورماتیک و ارتباطات حزب الله را بر عهده داشت و به همین خاطر رژیم صهیونیستی شدیدا به دنبال او بود چون به راحتی تمام در کشورهای آمریکای لاتین و حتی خود ایالات متحده تردد می کرد و پیشرفته ترین تجهیزات را برای حزب الله تهیه کرده و علیه اسرائیل استفاده می‌کرد.

یکی از بزرگترین این عملیات‌ها عملیات پهپادی بود که علیه اسرائیل انجام ‌شد و حتی ربودن اطلاعات پهپادهای اسرائیلی که به سوی لبنان می آمدند همه طراحی حاج حسان بود.

شهید شاطری

حسن شاطری (سمنان- ۲۴بهمن1391) درلبنان معروف به مهندس حسام خوشنویس، یکی از فرماندهان سپاه قدس و مسئول بازسازی لبنان بود.پس از مرگ وی،سید حین نصرالله در پیامی درگذشت وی را تبریک و تسلیت گفت.


وی در جریان جنگ ایران و عراق در حوزه مهندسی جنگ، جاده سازی و راه سازی مناطق جنگی فعالیت داشت.با پایان یافتن جنگ در بازسازی کردستان وافغانستانبه فعالیت پرداخت.او با نام مستعار حسام خوشنویس به عنوان رئیس ستاد بازسازی جنوب لبنان در لیست تحریم آمریکا قرار داشت.


وی پس از جنگ ۳۳ روزه مسئول بازسازی لبنان گردید.از جمله اقدامات وی می توان به بازسازی کلیساهای جنوب لبنان و بازسازی و تعمیر راه ها و پل ها و همچنین ساخت مسجد قدس در مرزاسرائیلولبنان است.


وی در مسیردمشق بهبیروتو در جریان رسیدگی به کارهای ستاد بازسازی کشته شد.ارتش آزاد سوریهدر بیانیه‌ای اعلام کرد که او درحمله ی هوایی اسرائیلبه کاروان تسلیحاتی که ازسوریهبه سمت  لبناندر حرکت بود کشته شده است. این گروه هیئت ایرانی بازسازی جنوب لبنان را پوششی برای فعالیت‌هایسپاه پاسداران در کشورهایلبنان و سوریه می‌داند. اماسایت خبرگزاری العربیهمخالفانبشار اسدرا عامل مرگ او می‌داند. 

شهید سردار عبدالله اسکندری

سردار عبدالله اسکندری از دیگر شهدای خط مقاومت و دفاع از حریم آل الله _صلوات الله علیهم اجمعین - بود که توسط گروهک تروریستی داعش در سوریه به شهادت رسید و مانند مولایش حسین (ع) سر از تن جدا به دیدار معبود شتافت.

شهید سردار تقوی


سردار سرتیپ پاسدار حمید تقوی که رسم شهادت را از پدر و برادرش آموخته بود، پس از جانفشانی در جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، در ادامه‌ی رسالت خود به مقابله علیه تکفیری ها شتافت و با فرماندهی محور سامراء، در درگیری با تروریست‌های تکفیری داعش به اسطوره‌ای بی‌بدیل تبدیل شد.

این شهید بزرگوار که از فرماندهان قرارگاه رمضان در دوران دفاع مقدس بود در حین انجام ماموریت مستشاری برای مقابله با تروریست‌های تکفیری و داعش در سامرا به شهادت رسید.


شهدای قنیطره

گروهی از رزمندگان حزب الله لبنان هنگام بازدید از شهر مزرعه الامل در منطقه القنیطره ، هدف حمله ی موشکی بالگرد دشمن صهیونیستی قرار گرفتند. در این حمله 6 تن از مجاهدان حزب الله لبنان و یک سردار ایرانی به شهادت رسیدند. شهید جهاد مغنیه فرزند شهید الحاج عماد فائز مغنیه یکی از نخبگان و فرمانده یکی از  گردان های مقاومت حزب الله لبنان و همچنین سردار شهید علی الله دادی یکی از سرداران سپاه قدس انقلاب اسلامی ایران در بین این شهدا دیده می شوند . اسامی کامل شهدای قنیطره در زیر آمده است:

1ـ شهید محمد احمد عیسى "ابو عیسى"، متولد عربصالیم، 1972 میلادی، متاهل و دارای چهار فرزند

2-شهید جهاد عماد مغنیه ملقب به جواد، متولد طیردبا، 1989 میلادی، مجرد

3-شهید عباس ابراهیم حجازی معروف به سید عباس، متولد 1979 میلادی، متاهل و دارای چهار فرزند

4-شهید محمد علی حسن ابوالحسن معروف به کاظم، متولد عین قانا، سال 1985 میلادی، مجرد

5-شهید غازی علی ضاوی معروف به دانیال، متولد الخیام، سال 1988 میلادی، متاهل و دارای یک فرزند

6-شهید علی حسن ابراهیم معروف به ایهاب، متولد یحمرالشقیف، سال 1993 میلادی و مجرد

7- شهید سردار الله دادی -عضو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایرانو دیگر شهدای خط مقاومت و آزادی قدس که اشاره ای در اینجا به آنها نشده است...


روحمان با یادشان شاد


نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده