ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

دلایل حصر بدون محاکمه سران فتنه

 فتنه 88

دلایل حصر بدون محاکمه سران فتنه

با گذشت چندین سال از حوادث پس از انتخابات سال 88 و پس از آن حصر خانگی سران فتنه ، عده ای با روشن بودن و واضح بودن مطلب همچنان به دنبال مطرح نمودن شبهاتی از قبیل " اگر سران فتنه جرمی مرتکب شده اند ، چرا  محاکمه نمی شوند" و " حصر سران فتنه غیر قانونی است" هستند ، و اهداف آنها نیز از مطرح کردن چنان مسائلی نه از روی دلسوزی برای نظام بلکه به خیال خود برای ایجاد اختلاف و تحت فشار قرار دادن نظام برای عقب نشینی است . اینک برخی از دلایل حصر خانگی سران فتنه را مورد بررسی قرار می دهیم.

تفاوت بین مجرم و متهم از دیدگاه امام خمینی(ره)

«اصلًا معنا ندارد محاکمه مجرم؛ محاکمه مجرم یک امرى است که مخالف با حقوق بشر است. حقوق بشر اقتضا مى‏کند که ما آنها را همان روز اول کشته باشیم براى اینکه مجرمند، و معلوم است که اینها مجرم هستند. آنکه باید براى او وکیل گرفت، آنکه باید به ادعاى او گوش کرد، او متهم است نه مجرم. اینها متهم نیستند، اینها مجرم هستند.»  1

سابقه ی حصر بدون محاکمه در تاریخ

در تاریخ و پس از جنگ جمل ، حضرت علی (ع) ، عایشه همسر پیامبر (ص) را بدون محاکمه به حصر در خانه خود تا دم مرگ مجازات می کنند.

کلیپ سخنان رجبی دوانی درباره حصر بدون محاکمه

دلیل اصلی حصر سران فتنه

 حصر سران فتنه  مرتبط با فتنه 88 نیست تا گفته شود به دلیل مجازات ایشان این حصر صورت گرفته است؛ چرا که این حصر یک سال بعد از پایان فتنه 88 اتفاق افتاده است. دلیل این حصر نیز آن بوده است که ایشان قصد ایجاد فتنه‌ای جدید را داشتند و قضایای 25 بهمن 89 را راه‌اندازی کردند و برنامه داشتند تا جریان بیداری اسلامی را منحرف کنند و قضایایی مشابه آنچه در سوریه اتفاق افتاد را به وجود آورند و بیداری اسلامی را به چالش بکشند. به همین دلیل نیز شورای عالی امنیت ملی دستور به حصر ایشان داد. توجه کنید دستور حصر سران فتنه از سوی شورای امنیت ملی صادر شده است نه قوه قضاییه؛ و این مصوبه نیز برای جلوگیری از ایجاد نا امنی در کشور صادر شده است.

سران فتنه جعبه ی سیاه برخی از حقایق

افرادی مانند میر حسین موسوی و مهدی کروبی که از اول انقلاب  مسئولیتهای مختلفی را عهده دار بوده اند ، حاوی اطلاعاتی بسیار مهم از حوادث ، ترورها ، تصمیم گیریها ، جهت گیریها و اقدامات برخی از افراد بوده اند. افرادی که در پشت پرده فتنه نقش بسیار مهمی ایفا نموده اند و نقش آنها اگر از موسوی و کروبی بیشتر نباشد ، کمتر نیز نیست و اینک آزادانه در کشور رفت و آمد می کنند و صاحب تریبون نیز هستند. با توجه به شرایط کشور و احتمال اینکه این افراد دست به اقداماتی دیگر علیه استقلال و امنیت کشور بزنند و حوادثی مشابه آنچه سال 88 پیش آمد را به وجود بیاورند ، در صورت آمادگی جامعه برای محاکمه آنها ، میر حسین موسوی و مهدی کروبی می توانند جعبه ی سیاه برخی از حقایق باشند. بدین ترتیب حفظ جان کروبی و موسوی بسیار مهم خواهد بود.

جلوگیری از امام زاده سازی

کروبی و موسوی در حصر خانگی تحت کنترل امنیتی قرار دارند و مسئولان امنیتی کشور از جانها آنها مراقبت می کنند . اگر این افراد آزاد بودند ، معاندین میتوانستد با یک نقشه ترور ، اینها را پای در بیاورند و سپس مسئولیت آن را به گردن نظام بیاندازند و بگویند که ترور آنها کار نظام بوده است. با توجه به اینکه بعد از گذشت زمانی از فتنه 88 کشته ی موسوی و کروبی بیشتر به کار عوامل پشت پرده خارجی و داخلی می آمد ، احتمال سوء قصد به جان این دو افزایش یافته بود. بدین ترتیب این افراد تبدیل به یک قهرمان در بین عامه ی مردم می شدند و باید منتظر ساخت بارگاه و مقبره بر روی مزار آنها می شدیم!!!

صمیم برای ادامه ی نا آرمی ها در کشور

شاید برخی ها بگویند که آنها اگر در گذشته قصد اقداماتی را داشته اند ، اما اکنون دیگر این مسائل وجود ندارد و باید موسوی و کروبی آزاد شوند. در پاسخ به این افراد باید گفت که همان مسائلی که آن روز امنیت ملی را به مخاطره می انداخته امروز نیز پا برجاست چرا که فتنه گران تنها به دنبال بهانه‌ای برای آشوب بودند و الان نیز هستند؛ هنگامی به بهانه تقلب دست به آشوب زدند و بعد از آن نیز به بهانه‌های مختلف در روز قدس، 13 آبان، 16 آذر و ... این مسائل را ادامه دادند؛ تا این که در هنگامه بیداری اسلامی با دعوت دوباره سران فتنه باز این مسائل به بهانه بهار عربی شروع شد و قرار شده بود که هر هفته سه شنبه‌ها نیز ادامه یابد. نمی شد کشور را هر روز به بهانه ای تعطیل نمود تا عده ای برای منافع شخصی خودشان آرامش و امنیت را از بین ببرند و کسب کار مردم را فلج نمایند.

بدین ترتیب مشخص شد که حصر سران فتنه کار غیر قانونی نبوده است ،  اصلاً از طرف قوه قضاییه هم انجام نشده و با دستور و مصوبه ی شورای امنیت ملی در جهت حفظ امنیت کشور و جلوگیری از برخی حوادث احتمالی صورت گرفته است.

به هر حال باید منتظر بود و دید که آیا دوستان و فتنه گران واقعی در آینده دست به اقداماتی خواهند زد یا خیر؟ که اگر چنین مسئله ای رخ بدهد با توجه به شرایط موجود جامعه باید منتظر محاکمه تمام این عوامل از جمله موسوی و کروبی نیز باشیم.


1- صحیفه امام، جلد 6، صفحه 460

نظرات (۱۹)

 1. سید علیرضا موسوی حسینی

  عهههه چه جالب ، در مورد فرلماسون بودنش حرف می زنید ؛ هر تهمتی که می خواین بهش می زنید اونقت می آی سابقه حصر بدون محاکمه رو می زاری ؟ اگر می خوای تو تاریخ سیر کنی بدون قاتلان امام حسین هم محاکمه شدند . بعدش هر موقع به مقام حضرت علی رسیدی ، اونوقت بیا کار حضرت علی رو تکرار کن . بیایم جلوتر شاه ملعون مصدق را محاکمه کرد و بعد حصر کرد . این از تاریخ بیایم تو قوانین اساسی . قانون اساسی را مطالعه کردی؟ اینم از این . بعدشم شما نیازی به جعبه ی سیاه ندارید ماشالله خودتون یک جعبه سیاه هستید . اصلا این هم اصل 37 قانون اساسی  

  اصل براعت است و "* هیچکس *" از نظر قانون مجرم شناخته نمی شود مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح محاکمه شود 

  اینم نوشتم که تکذیب نکنید 
 2. سید علیرضا موسوی حسینی

  عهههه چه جالب ، در مورد فرلماسون بودنش حرف می زنید ؛ هر تهمتی که می خواین بهش می زنید اونقت می آی سابقه حصر بدون محاکمه رو می زاری ؟ اگر می خوای تو تاریخ سیر کنی بدون قاتلان امام حسین هم محاکمه شدند . بعدش هر موقع به مقام حضرت علی رسیدی ، اونوقت بیا کار حضرت علی رو تکرار کن . بیایم جلوتر شاه ملعون مصدق را محاکمه کرد و بعد حصر کرد . این از تاریخ بیایم تو قوانین اساسی . قانون اساسی را مطالعه کردی؟ اینم از این . بعدشم شما نیازی به جعبه ی سیاه ندارید ماشالله خودتون یک جعبه سیاه هستید . اصلا این هم اصل 37 قانون اساسی  

  اصل براعت است و "* هیچکس *" از نظر قانون مجرم شناخته نمی شود مگر اینکه جرم او در دادگاه صالح محاکمه شود 

  اینم نوشتم که تکذیب نکنید 
 3. سید علیرضا موسوی حسینی

  شما عجب مغز متفکری دارید ! چه موسوی را بکشید یا نکشید مردم بهش احترام را می گذارند . چرا که دستش را شما بستید و صدایش را شما خفه کردید . یه مثال تاریخی بزنم :  مصدق را هم حبس کردن به همین بهانه ترور . . شما لازم نیست مظلوم نمایی کنی . شما تو یک روز 32 نفر نکشید ، لازم نیست فکر ترور باشید . فراماسون هست ، دزد هست ، فتنه گر هست ، دوست و رفیق آمریکا هست اونوقت به خاطر جعبه ی سیاه و تاریخ و بهونه های مسخره محاکمه نمی شود . یه بار دیگه هم می گم . امثال شما جعبه ی سیاه مملکتید . 
 4. سید علیرضا موسوی حسینی

  بعدش هم مردم ایران موسوی را ترور نخواهند کرد . اگرم بکنند همین جبهه ی شما این کار را می کنند . بگو ببینم آخرین ترور افراد ما توسط منافقین و مجاهدین کی بود ؟ اتفاقا شما سابقه ترور را داشته اید . از جمله ترور حجاریان که خودتون تبرعه اش کردید به خاطر منافع خودتون .
 5. سید علیرضا موسوی حسینی

  امیدوارم سریع جواب بدی . من نمس تونم هر دیقه چک کنم ببینم جواب دادی یا نه . لطفا به همه ی نظرات جواب دهید
 6. سلام
  عالییییییییی بود
  به کارتون ادامه بدید
  مرگ بر موسوی و کروبی
 7. دوست عزیزی که نظر داده میگه مردم ایران موسوی ترور نمیکنند ،قرار نیست مردم ترور کنند همین  فتنه گرهای واقعی مثل هاشمی و خاتمی هم میتونن این کار رو بکنن، ندا آقا سلطان و امثالهم کی کشت؟ اینها رو هم همونها میتونستن ترور بکنن
 8. سید علیرضا موسوی حسینی

  اون آقایی که میگه ندا آقا سلطان را جنبش سبز کشت اسم جناب آقای عباس کارگر جاوید را شنیده ای ؟ ایشون کسی بود که ندا آقا سلطان را کشت لازم به ذکر است که بلافاصله بعد از مرگ ندا مردم به سرش ریختن و درحالی که کارت بسیج و شناسنامه اش را ازش می گرفتن مدام می گفت : نمی خواستم بکشم . نمی خواستم بکشم سپس مردم که کارت های شناسایی اش را به همراه داشتن گزاشتن که وی برود . بعد از این حوادث عده ای به پلیس این مدارک را نشان دادند . پاسگاه کارگر جاوید را فراخواند اما درست همان روز کارگر جاوید غیب شد . این ها را مانند شما بی اساس در نیاوردم من خودم همراه مردم بودم 
 9. سید علیرضا موسوی حسینی

  جناب آقای نویسنده ی این پست روزه سکوت گرفتن ؟؟؟؟
 10. سید علیرضا موسوی حسینی

  اون کسانی که میگن موسوی فتنه گر بودن ، مملکت را با مهد کودک اشتباه نگیرن . من اون بالا اصل 37 قانون اساسی کشور را نوشتم . هر کی دوست داشت قبول کنه هر کی دوست نداشت قبول نکنه . شما هنوز نمی دونین که جای محاکمه تو دادسرا است نه اینترنت . شاید شما مردم را خس خاشاک فرض کردید . از مدیر سایت خواهش می کنم جواب بدهد . منتظریم 
 11. مرتضی اکبری

  خجالت بکش آقا . یه بار میگی برای فتنه ی  88  زندانی شد یه بار میگی واسه 89 . چطونه شما ها . پنج هزار ساله دارید مغز ما رو می خورید به خاطر فتنه 88 حصر شدن . یه دفعه چی شد ؟ فرمون از دستتون در رفت ؟؟ یه دفعه کلا حرفتونو تغییر می دیدید . 
 12. بسم الله الرحمن الرحیم

  من اینجا نمی خوام بگم کی خوبه و کی بده. ولی قضاوت رو می گذارم به عهده ی مردم عزیزم که دنبال حقیقت می گردند. از مدیر سایت هم خواهش دارم که حقیقت را مطالعه کنند و با کلمات بازی نکنند. مطمعنم اگر امام هم بودند از این وضعیت نا راضی بودند.این هم لیست کشته شدگان و معترضین سال 1388 که یکی از بستگان بنده هم در بین این عزیزان قرار دارند.
  در روز ۲۵ خرداد ۱۳۸۸[ویرایش]در روز ۳۰ خرداد ۱۳۸۸[ویرایش]در روز عاشورا[ویرایش]در روز ۲۵ بهمن ۱۳۸۹[ویرایش]در روز ۱ اسفند ۱۳۸۹[ویرایش]در روز چهارشنبه‌سوری ۱۳۸۹[ویرایش]دیگر جان‌باختگان[ویرایش]
 13. نمیدونم خداوند کی میخواهد شر شما ظالمان حزب الهی نما را از سر ایران کم کند که بلا وخیانتی که شما ها و امثالتان بسر این مملکت آوردید مغول نیاورد.
 14. به طور کلی همه حق دارن که از خودشون دفاع کنند. خود آقایان موسوی و کروبی خواهان برگزاری دادگاه علنی هستند. کسانی که برای تشکیل دادگاه علنی بهانه میاورند و امتناع میکنند باید با دیده ی شک به آنها نگاه کرد.
  مثال: فوتبالیستی بعد انجام بازی برای تست دوپینگ فراخوانده میشود ولی از تست دادن امتناع میکند. نتیجه: فوتبالیست خود میداند که دوپینگیست اما برای شرکت نکردن در تست بهانه میاورد. 
 15. حکمت متعالیه

  قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بر اساس حکمت متعالیه فی اسفار عقلیه اربعه ملاصدرا نوشته شده . اونهم با تفسیر و قرائت امام خمینی بروید نقش قوه قضاییه و شورای امنیت ملی در قانون اساسی را با اندیشه عرفانی و فلسفی و حکمی امام خمینی در کلامش که در تالئفاتشان نوشته شده را بخوانید. تا بفهمید چه کاری انجام دادند که حصر خانگی شدند.
 16. حکمت متعالیه

  آقای میرحسین موسوی سیاست خارجی را در حکمت متعالیه فی اسفار عقلیه اربعه ملاصدرا را برای ما تفسیر میکنی؟
 17. اگر توانستید مثل سید علیرضا موسوی حسینی با سند و مدرک حرف بزنید وگرنه که حرفهای شما باد هواست. بعدشم عقل و قانون داره میگه اول محاکمه کنید بعد اگر ثابت شد طرف رو مجرم بدونید اما چون شما میدونید توی محاکمه و دادگاه چیزی برای گفتن ندارید،موسوی و کروبی رو حبس کردید. همه اینا تابلوئه و همه مردم هم میدونن اما دیگه نه حوصله دارن نه امیدی به تغییر.آتیش زیر خاکسترن

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده