ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۰

جنایات آمریکا در ویتنام

 جنایات غرب

جنایات آمریکا در ویتنام
جنگ برنجی 
 هجوم آمریکا به ویتنام هشت سال ( ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۲ ) به طول انجامید و تنها دلیل این هجوم این بود که ویتنامی ها می خواستند به شیوه ای که خودشان دوست دارند زندگی کنند نه به شیوه ای که آمریکا دیکته می کند! این جنگ منفعت اقتصادی آمریکا را تامین می کرد.
 یکی از مشاغل اصلی مردم ویتنام برنج کاری بود. آنها در شالیزارهایشان ماهی هم پرورش می دادند تا عالاوه بر برنج از ماهی هم بتوانند استفاده کنند. آمریکایی ها نیز به دنبال فروش برنج خود به ویتنام بودند و تصمیم گرفتند ویتنام را مجبور به خرید برنج آمریکایی کنند!! 
 جان مک ناتون، معاون وزیر دفاع آمریکا، در اوایل سال ۱۹۶۶ پیشنهاد کرد که سدها و آب بندهای ویتنام تخریب شود تا سیل تمام شالیزارها را نابود کند. از آن پس ویتنام مجبور به خرید برنج آمریکا شد و یکی از هزینه هایی که باید پرداخت می کرد عدم همکاری با چریک های ویتنامی یعنی ویت کنگ ها ( Viet cong ) و خبرچینی برای ارتش آمریکا بود‌. (ویت کنگ یک سازمان سیاسی و نظامی در ویتنام بود که با حمله نظامی آمریکا مقابله نمود‌.)
  علی رغم شرایط موجود، بسیاری از دهقانان ویتنامی کاشت برنج را ادامه دادند. اما این دهقانان به همراه مزارعشان توسط بمب های آتش زا یا مواد سمی شیمیایی نابود می شدند. خیلی وقت ها درون شالیزارها و مزرعه ها جنازه کشاورزان ویتنامی پیدا می شد.
 این جنگ "برنجی" باعث شد در مدت کوتاهی قیمت یک وعده غذا ( مثلا برنج و سبزی پخته) ۴۰۰ برابر شود. بیش از یک میلیون ویتنامی به قحطی و مرگ دچار شدند.
 نظامیان آمریکا به مردم ویتنام مشروبات الکلی تعارف می کردند و از زنان و دختران ویتنامی می خواستند شبها را با آنها در پادگان های ارتش آمریکا بگذرانند. اما زنان ویتنامی به جای قبول دعوت آنها با ویت کنگ ها همکاری می کردند و حتی غذای خودشان را هم به ویت کنگ ها می دادند!
  وقتی آمریکایی ها از این وضعیت خسته می شدند سراغ دهکده ای می رفتند و به مردم نیم ساعت برای تخلیه روستا فرصت می دادند و هنوز فرصت تمام نشده روستا را از همه طرف به آتش می کشیدند !!
 البته آمریکایی ها زیاد هم سنگدل نبودند! مثلا یک تفنگدار دریایی آمریکا به نام "میدلو" هرگاه برای پاکسازی به دهکده ای می رفت جیب هایش را پر از آبنبات می کرد و به بچه های ویتنامی آبنبات می داد و با گریه ماموریتش را به پایان می رساند! منظور از پاکسازی این بود که پس از آتش زدن روستا، مردم آن را در چند گودال (بسته به میزان جمعیت آنها) جمع کرده می کشتند‌. در طول جنگ ویتنام، چندین هزار دهکده ویتنامی مشمول طرح پاکسازی شدند .
 از میان دهکده های ویتنام، خبر پاکسازی دهکده ای به نام می لای در آمریکا پیچید. چون سربازی به نام " راد رایندهور" مشاهداتش از پاکسازی می لای را با رسانه ها در میان گذاشت. مامورین تحقیق حدود ۵۰۰ جسد در گودال های اطراف این روستا پیدا کردند که شامل سالخوردگان، کودکان و زنان بود.
  رایندهور در خاطراتش چنین گفته است :" دستور بود که حتی مرغ های می لای نباید زنده بمانند. اول ساکنان را در وسط دهکده جمع کردیم و بعد سرهنگ میچل دستور آتش داد. از طرف روستا هیچ خطری متوجه ما نبود. چون در آنجا هیچ مرد یا حتی پسر جوانی وجود نداشت و فقط تعدادی زن و بچه و افراد پیر در روستا مانده بودند. اول خانه ها را آتش زدیم و بعد هنگامی که بچه ها و زن ها با گریه و ترس از خانه بیرون می دویدند آنها را می کشتیم. خیلی از مادرها سعی می کردند بچه هایشان را بغل کنند و مانع تیر خوردن آنها شوند، اما فایده ای نداشت و ما بعد از کشتن مادرها، بچه ها را به گلوله می بستیم!
وقتی کارمان تمام شد و نشستیم تا غذایی بخوریم، ناله زخمی ها مزاحم استراحتمان بود و مجبور شدیم بلند شویم و همه زخمی ها را راحت کنیم و بعد به غذا خوردن ادامه بدهیم. ناگهان صدای گریه بچه ای بلند شد و به دنبال پیدا کردن مادرش به سمت انبوه جنازه ها رفت. یکی از سربازها او را نشانه گرفت و با ۶ تیر کارش را ساخت ...
 یکی از روش های ابتکاری نظامیان آمریکا در وادار کردن ویتنامی ها به اعتراف در مورد مخفیگاه ویت کنگ ها و تعدادشان و ... این بود که آنها را سوار هلی کوپتر می کردند و بعد از پرواز، یکی از ویتنامی ها را از همان بالا به پایین پرتاب می کردند و بعد از بقیه ویتنامی ها می خواستند که راست گویی پیشه کرده و حقیقت را مو به مو تعریف کنند. البته پس از پایان اعتراف گیری بقیه را هم به پایین پرتاب می کردند!!
 از دیگر روش های ابتکاری آمریکا، پاره کردن شکم ویتنامی ها بود در حالی که دست و پای آنها از چهار طرف بسته شده بود. در این شیوه ابتدا با سرنیزه شکافی روی شکم ایجاد می کردند. اگر ویتنامی حاضر به اعتراف نمی شد شکاف را طولانی تر می کردند؛ به حدی که امعاء و احشاء با فضای باز آشنا شود!! و در نهایت با شلیک یک گلوله به زجر کشیدنش پایان می دادند.
  از جمله عکس هایی که از جنایات آمریکا در ویتنام ماندگار شد، عکسی بود که در آن عده ای از سربازان آمریکایی پس از بریدن سر و آلت تناسلی پنج نفر از ویتنامی ها، با لب هایی خندان جلوی دوربین ایستاده و هر کدام سر یک ویتنامی را در دست گرفته بودند‌. آلت تناسلی هر ویتنامی در دهانش فرو شده بود و همین موضوع باعث شهرت بیشتر عکس در سطح بین المللی شد. 
واقعیتی تلخ از جنایت سربازان آمریکایی در ویتنام
در ۳۱ آگوست سال ۱۹۶۹، داستان یک تجاوز هولناک در سرتاسر ویتنام پیچید.اکنون کمی برایتان از حقیقت جنگ میگوییم. 
تجاوز به زنان توسط سربازان آمریکایی به امری عادی تبدیل شده بود. طبق گزارشات دیده بان حقوق بشر ویتنام، هزاران زن شوهردار در طی حملات زمینی آمریکا و در جلوی نگاه همسرانشان مورد تعرض قرار گرفتند. آمریکایی ها از این روش برای گرفتن اطلاعات از بومیان و نظامیان استفاده میکردند.  یک کهنه سرباز آمریکایی به نام تیم برایان که در جنگ حضور داشت میگوید:” در جنگ هیچ چیز اخلاقی وجود ندارد. ما برای گرفتن اطلاعات و پیروزی در جنگ از کثیف ترین روش ها استفاده می کردیم.  گویی شیطان در ما رخنه کرده بود. چیزهایی که در مورد جنگ به شما گفته اند دروغ محض است. ما حتی کودکان را سلاخی میکردیم.”
و حالا به داستان اصلی خود برمیگردیم. حالا می خواهیم داستان آدم ربایی و تجاوز گروهی به یک دختر جوان ویتنامی را بازگو کنیم. یقینا باور این داستان برایتان سخت است. یک جوخه از نیروهای زمینی ویژه آمریکایی یک دختر جوانی را در روستایی کوچک ربودند. پس از طی چند کیلومتر، دو سرباز دست و پای دختررابستند و  به او تجاوز کردند. کهنه سربازی که در آنجا بود به یاد می آورد که تمامی افراد جوخه به آن دختر تجاوز کردند. برخی از افراد بیش از ۳ بار با او همبستر شدند. 
بشتر سربازان آمریکایی برای تحمل فشارهای روحی جنگ الکل می نوشیدند، خیلی از افرادی که به آن دختر تجاوز کردند مست بودند. برخی سربازان پس از این جنایت دست به خودکشی زدند. اگرچه بسیاری از جنایات علیه زنان و مردم ویتنام هیچ گاه فاش نشد و هیچ صحبتی از آنها به میان نیامد. در موردی دیگر از جنایات سربازان آمریکایی می توان به شکنجه و کندن موی سر زنان ویتنامی اشاره کرد. آمریکایی ها با چاقو موی زنان ویتنامی را می کنند و آنها را مجبور می کردند تا کارهای کثیفی را برای آنها انجام دهند.
بسیاری از دختران که ناخواسته باردار می شدند یا خودکشی می کردند و یا بچه هایشان را بعد از به دنیا آوردن رها می کردند. اینها گوشه ای از ناگفته های جنایات آمریکا در ویتنام بود.

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده