ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۰

تهاجم فرهنگی - قسمت سوم - ماهواره و شبکه های ماهواره ای

 سیاسی و فرهنگی یهود و آمریکا

تهاجم فرهنگی - قسمت سوم - ماهواره و شبکه های ماهواره ای

ایجاد شبکه های تلویزیونی ماهواره ای یکی دیگر از حربه های دول غربی برای تحت تأثیر قرار دادن افکار و عقاید مردم مسلمان علی الخصوص ملت ایران است. به طوری که اکنون حدود 17000 (هفده هزار) شبکه ی ماهواره ای با مضامین مختلف درحال فعالیت هستند و غالباً نیز مروج فرهنگ عریانی و بی بندوباری هستند و بنیان خانواده ها را نشانه گرفته اند. در این بین وجود 380 کانال خاص موسیقی، 252 کانال کودک و نوجوان و 74 شبکه مد که عمدتا مبلغ عریانی هستند و همچنین بیش از 40 شبکه فارسی زبان نیز در زمینه های سیاسی، فیلم و سریال، شو و موسیقی و تبلیغ کالا در حال فعالیت هستند که میزان رشد آنها نیز زیاد است. همانطور که ملاحظه می کنید غربی ها فکر همه جا را کرده اند و در تمام زمینه ها و برای تمام اقشار برنامه ریزی دقیق و مدونی دارند. از کودک و نوجوان گرفته که با برنامه های هدف دار در حال تغییر نگرش آنها برای آینده هستند ، جوانانی که آنها را با انواع موسیقی ها و فیلم های مستهجن و سکسی سرگرم می کنند و ایده و هدف و ایمان و آینده را از آن می گیرند ، خانواده ای که با دیدن فیلم و سریال های فاسد غربی به توهم فرهنگ برتر دچار می شود و بنیان آن از هم می پاشد ، اقتصاد بومی که با تبلیغ کالاهای خوش رنگ ولعاب غربی فلج می شود و مردمی  که با خبرهای سیاسی دروغ و برنامه های مذهبی خرافی و شیطنت آمیز دچار سردرگمی ، ضعف ایمان و بصیرت و در نتیجه فریب می شوند. قصد داریم که به چند شبکه ی ماهواره ای محدود در بین آن 17000 شبکه ی فعال در این زمینه ها  بپردازیم .ابتدا باید این شبکه ها را به دسته های مختلفی تقسیم کرد، این تقسیم بندی بر اساس نوع برنامه این شبکه ها و اهداف آنها می باشد:

1 - شبکه های خبری و سیاسی
2 - شبکه های مروج فرهنگ و مدل زندگی غربی (life style) معروف به شبکه های لس آنجلسی
3 - شبکه های اعتقادی و مذهبی

1 - شبکه های خبری و سیاسی:
درباره این شبکه های بحث زیاد است که ما نمی خواهیم به تفضیل به آن بپردازیم. اما نکته حائز اهمیت این است که تمامی این شبکه ها دارای رویکرد اپوزوسیون نسبت به جمهوری اسلامی هستند؛ اما دارای دیدگاه مشترک نیستند؛ عده خواهان لیبرالیسم، عده ای دموکرات، بعضی کمونیست و اندک نفراتی هم شاه دوست هستند و به دنبال آریستو کراسی.


BBC persian ( بی بی سی فارسی):


http://media.jamnews.ir/SIASY/images(4).jpg


بی بی سی فارسی توانسته قسمتی از جامعه بی بصیرت و جوانان احساسی جامعه که در فضای مدرنیته کلان شهر های ایران غرق شده بودند را تهییج کند و در برنامه هایی چون نوبت شما آنان را به سمت اهداف خود سوق دهد. مسئله مهم این جا است که در تمام لحظات این شبکه یک خبر مثبت از ایران، لبنان، سوریه، مصر و فلسطین و عراق وجود ندارد؛ اما در عوض اکثر اخبار درباره بریتانیاریا، ایالات متحده و اسرائیل به صورت زنده به نمایش در آمده و همه اخبار هم مثبت است!
این شبکه 85% از کادر خودرا از بین روزنامه نگاران روزنامه های موسوم به اصلاحات انتخاب می کنند؛ همان کسانی که در NGO های دوره اصلاحات تربیت شدند.


تعدادی از خبرنگاران و نویسندگان این شبکه عبارتند از:


 بزرگمهر شرف‌الدین: سردبیر سابق هفته نامه زرد چلچراغ که چند سالی است به بهانه تحصیل از ایران خارج است و در شبکه بی بی سی به فعالیت‌ می پردازد. هفته نامه چلچراغ از زمان آغاز به کار سعی کرده است خط شاخه جوانان حزب منحله مشارکت را ادامه دهد. وی در شبکه‌ی بی بی سی به تهیه گزارش و مستندهای ضعیف می‌پردازد.


 فرناز قاضی‌زاده: سال‌ها در روزنامه‌های داخل ایران از جمله نشاط، جامعه روز، عصر آزادگان، اخبار اقتصاد، آفتاب امروز، هم میهن فعالیت کرده‌است. او از سال ۱۳۷۵ کارش را در مطبوعات شروع کرده است و در سال ۱۳۷۹ در صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز به‌عنوان مجری در یک برنامه علمی به نام کاوش فعالیت می‌کرد.در سال ۲۰۰۵ او به همراه مسعود بهنود، نوشابه امیری، هوشنگ اسدی و حسین باستانی، عضو گروه اولیه بود که روزنامه اینترنتی روزآنلاین را راه‌اندازی کردند و برای مدتی درآن کار کرد. در فوریه ۲۰۰۵، فرناز به عنوان تهیه‌کننده رادیو، به استخدام بی‌بی‌سی فارسی درآمد و علاوه بر تهیه گزارش، به عنوان مجری برنامه‌های رادیویی، جام جهان‌نما، چشم‌انداز بامدادی، روز هفتم و صدای شما کار کرد تا اینکه در سال ۲۰۰۹ به عنوان مجری تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی کار خود را آغاز کرد.سیما علی‌نژاد: در سال ۱۹۹۰ با نوشتن چند مقاله برای مجله‌های ایرانی، کار خبرنگاری را در ایران آغاز کرد. وی در سال ۱۹۹۳ پس از ترک ایران به‌عنوان خبرنگار و مجری در رادیو بی‌بی‌سی فارسی کار خود را آغاز کرد. علی‌نژاد در رادیو بی‌بی‌سی سمت سردبیری را کسب کرد و در برنامه‌های مستند و زنده سوژه‌های مختلفی را تهیه کرد. او هم اکنون مدیر و سردبیر بخش گردآوری خبرها و دفاتر خارجی بی بی سی است. نیما اکبرپور: از برنامه‌سازان در تلویزیون فارسی بی‌بی‌سی و مجری برنامه کلیک، با موضوع فناوری در آن شبکه تلویزیونی است. نوشتن را به طور جدی در هفته‌نامه زرد چلچراغ آغاز کرده است. آخرین مسئولیتی که در این هفته‌نامه داشت معاونت سردبیری و در چند ماه آخر به عنوان جانشین سردبیر بود.
پناه فرهادبهمن: در سال ۱۳۷۳ به عنوان خبرنگار نوجوان روزنامه «آفتابگردان» وارد کار روزنامه‌نگاری شد. حضور در روزنامه‌هایی مثل «شرق»، «نوروز»، «جام‌جم»، «وقایع‌اتفاقیه» و دست آخر، عضویت در تحریریه روزنامه «اعتماد ملی» از فعالیت‌های وی بود. از تیرماه ۱۳۸۷ است به بی‌بی‌سی فارسی پیوست و از بهمن ۱۳۸۹ تهیه‌کنندگی «صفحه دو» و «صفحه دو آخر هفته» را برعهده گرفت.امید پارسانژاد: در روزنامه همشهری دوران اصلاحات ، مسئولیت صفحه آخر این جریده را برعهده داشته‌است. ‏او از ابتدای آغاز به کار بی‌بی‌سی فارسی به این شبکه در لندن پیوست‏ و به عنوان کارشناس در برنامه‌های مختلف اظهار نظر می‌کند. امید پارسانژاد برخلاف دو چهره قبلی، از افراد جلوی دوربین بی.بی.سی فارسی به شمار نمی‌آید و ترجیح می‌دهد بیشتر در پشت صحنه این شبکه به ایفای نقش بپردازد‏.‏ وی از افرادی است که در دوران حضور در ایران از رانت‌های مختلفی استفاده کرده است.
یوسف عزیزی بنی‌طرف: هرچند که از خبرنگاران بی.بی.سی به شمار نمی‌آید ولی از جمله کارشناسانی است که در بیشتر برنامه‌های این شبکه که به مسائل اعراب و به ویژه فلسطین و اسرائیل مربوط است، حضور فعال و چشمگیری دارد‏.‏ بنی‌طرف متولد سوسنگرد در استان خوزستان، اما ساکن تهران بود و از اعضای کانون نویسندگان ایران و عضو افتخاری "‏اتحادیه نویسندگان عرب‏ " به شمار می‌آمد‏.‏
وی در همشهری دوران اصلاحات نیز سابقه فعالیت طولانی مدت دارد‏.‏ علی رغم سوابق کاملاً مشخص و مبرز تجزیه طلبی و پان‌عربیسم وی، در زمان مدیریت تیم احمدی نژاد بر روزنامه همشهری نیز وی تا مدتی به فعالیت خود در این روزنامه و انتشار مقالات خود، علی رغم فراز و فرودهایی که در کار وی وجود داشت ادامه دارد.


محمد منظرپور: خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در بیت المقدس است که گاهی به کشورهای منطقه اعزام می‌شود. منظرپور قبل از پیوستن به رادیو بی بی سی در سال ۲۰۰۲، دبیر سرویس اقتصادی روزنامه تهران تایمز بود. او در سال ۲۰۰۹ با شیمون پرز رئیس جمهور اسرائیل، مصاحبه‌ای اختصاصی انجام داد.نفیسه کوهنورد: خبرنگار بی‌بی‌سی فارسی در استانبول او در روزنامه‌های شرق، همشهری، ایران و شبکه سی‌ان‌ان ترک در تهران سابقه خبرنگاری داشته و از سوی روزنامه همشهری دوران اصلاحات به عنوان خبرنگار اعزامی به ترکیه سفر کرد و پس از مدتی به عنوان مسئول صفحه سیاست خارجی همشهری دوران اصلاحات منصوب شد. کوهنورد در اوایل کار خود دراین روزنامه با هزینه‌ای قابل توجه در آن زمان توجیه اقتصادی چندانی نداشت و درمیان جراید ایرانی نیز اساساً مرسوم نبود، مدت قابل توجهی به عنوان خبرنگار اعزامی به ترکیه سفر کرد. پونه قدوسی: مجری برنامه  "نوبت شما" در این شبکه  است ودر اقدامی نامتعارف با صادق صبا مدیرعامل این شبکه رابطه نا مشروع داشته است.

فریبا صحرایی:صحرایی که در حال حاضر خبرنگار شبکه بی.بی.سی فارسی در پاریس است، ‏.‏‏ صحرایی نیز از خبرنگارانی بود که در دوره مدیر عاملی شیخ‌عطار بر روزنامه همشهری دوران شهرداری احمدی نژاد توانست تاحد قابل ملاحظه‌ای رشدکرده و با تدارک تیمی رسانه‌ای از حد خبرنگاری معمولی فراتر رفته است.

همچنین این شبکه که معروف به بنگاه سخن پراکنی انگلستان است تمام هدفش نمایش یک تمدن بزرگ و پایدار از بریتانیاست ، تا در ذهن ها این پارادایم بوجود آید که خورشید هیچ گاه در بریتانیا غروب نمی کند. به طور مثال این شبکه دربهار سال نود با قطع بخش برنامه های عمومی خود 6 ساعت به پخش زنده مراسم عروسی نوه ملکه انگستان پرداخت.

شایان ذکر است رادیو بی بی سی فارسی از 70 سال پیش قدمت دارد و یکی از عوامل اصلی و سرنوشت ساز کودتای 28 مرداد بود.


voice of America/VOA   (صدای آمریکا):


 این شبکه که نیز به مانند بی بی سی فارسی دارای قدمت زیادی در بخش رادیو است. امّا در بخش  تصویری قدمت آن به بعد از جنگ خلیج فارس بین عراق و آمریکا برمی گردد.این شبکه در جهت جنگ نرم آمریکا بر علیه ایران آغاز شد. این شبکه مأمورسفید نمایی کامل از وضع ایالات متحده و سیاه نمایی از وضع ایران است.
کارکنان این شبکه به مانند بی بی سی فارسی از جمع در راه ماندگان انقلاب اسلامی می باشند امّا از نیروهای نسل اول انقلاب همچون محسن سازگارا را که یکی از عوامل اصلی در قتل شهیدان رجایی و باهنر بود و دردهه هفتاد به همراه گروهی موسوم به حلقه کیان مأموریت به سکولاریزه کردن جامعه ایران را برعهده داشت که بعدها به بهانه بیماری و عمل جراحی به آمریکا رفت و دیگر برنگشت!
دیگر کارکنان این شبکه اکثرا مرتکب فسادهای اخلاقی و تجاوز به یکدیگرند که می توان این اطلاعات را در شبکه اینترنت یافت.سال گدشته هم دوتن از باسابقه ترین کارمندان این شبکه از آنجا اخراج شدند،یکی از آنها احمد باطبی دانشجوی قائله 18تیراست و دیگری جمشید چالنگی است.علت اخراج اولی در ظنّ به او نسبت به ارتباط با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی است و دیگری هم به دلیل فساد اخلاقی و تجاوز به یکی از کارکنان این شبکه اخراج شد.این شبکه زیاد در جامعه داخل ایران تأثیر گذار نیست امّا تأثیر به سزایی در جامعه ایرانی خارج از کشور دارد.
نکته جالب توجه درباره آرم این شبکه این است که، از سال 88 رنگ حرف A سبز شد!


EURO NEWS (یورو نیوز):

http://vignette4.wikia.nocookie.net/logopedia/images/6/6a/Euronews_old.png/revision/latest?cb=20091209212832

این شبکه کار خودرا از ابتدای سال89 آغاز کرده و با تقسیم برنامه های خود به دو بخش عربی و فارسی سعی در اغنای عمومی دارد. فعالیت اصلی این شبکه به زبان فرانسوی است امّا در بخش  فارسی خود فعلا سعی دارد تصویری زیبا از اروپای فعلی ارائه دهد.
شایان ذکر است این شبکه مسئول ارائه افکار و نظرات اتحادیه اروپا است.
دیگر شبکه های خبری یا به اصطلاح سیاسی در اقلیت بوده و نظرات یک اقلیت خاص را بیان کرده و بینندگان آن ها نیز اقلیت خاص هستند. پخش این شبکه از فرانسه است.


SIMAYE AZADI  (سیمای آزادی):

http://1.bp.blogspot.com/-6F0ZqFptfyM/VQi18yFPgdI/AAAAAAAAClg/N9bYgfdK4Aw/s1600/logoSimayAzadi_1.jpg


این شبکه مسئول رسمی انتشار افکار،اخبار و نظرات سازمان مجاهدین خلق(منافقین) است. به شدّت مخالف اصل نظام و شخص ولی فقیه است. پخش این شبکه از فرانسه است. این شبکه از اخوند متنفر است حال کاری ندارد که این آخوند به نفع آنها صحبت می کند یا برعلیه آنان. این شبکه به پوشش گسترده منویات مریم و مسعود رجوی می پردازد.
هم اکنون این شبکه از لندن پخش می شود.


 شبکه های سلطنتی ( CHANNEL ONE , PARSTV , TASVIR IRAN , IRAN ARIAEE ):


http://tinypic.com/juy4bm.jpg

 این چهار شبکه ، معروف به شبکه های سلطنت طلب هستند که هر یک داعیه انقلاب و حکومت داری دارند، هرکدام مطابق با زمان و تاریخ برای خود میتینگ های چند نفری برگزار می کنند! امثال هخاها،همایون ها و تیمسار رحمانی ها از مدیران این شبکه ها هستند.
نکته حائز اهمیت اینجاست که این شبکه ها همواره یکدیگر را به استهزاء می گیرند.


  KOMOLEH (کوموله):

این شبکه بنگاه رسمی اطلاع رسانی جدایی طلبان کردستان ایران، عراق  و ترکیه و سوریه است و توسط کردها در فرانسه اداره می شود. شبکه کوموله مسئول رسانه ای گروهک نظامی-تروریستی پژاک و یکی از زیر شاخه های PKK می باشد. در این شبکه تمامی آرمان ها کمونیستی است.

RASATV  (رسانه سبز ایران) :

http://www.mashreghnews.ir/Images/News/Smal_Pic/7-10-1389/IMAGE634291303440587500.jpg

 این شبکه ابتدا اینترنتی بود، و بعد ماهواره ای شد، این شبکه متعلق به جنبش سبز است و روبه آن کاملا سیاهنمایی است.این شبکه توسط اتاق فکر لندن(سروش،کدیور،مهاجرانی،عبدالعلی بازرگان،سازگارا)اداره می شود.
مسئله مهم اینجاست که این شبکه یک سال است که دیگر روتین نبوده و سایت آن نیز یک سال است که دیگر به روز نمی شود.

2- شبکه های مروج جریان فرهنگی غرب ( LIFE STYLE):


این شبکه ها مأ مور این هستند که الگوی زندگی آمریکایی را در ایران ترویج دهند. این الگوی زندگی حول سه محور : نوع رابطه دختر و پسر ، خانواده و مصرف گرایی تأکید دارد.
همان طور که می دانید دکترین اسلام در نظام اجتماعی جامعه دارای چارچوبی است که متضمن فردای جامعه ، فردای جوانان و فردای خانواده هاست. چارچوبی که اسلام بر آن قائل است نتیجه ای جز حفظ حرمت ها و ارزش های اخلاقی ندارد و جامعه را از ابتلاء به فساد بازمی دارد.
به گفته شاهدان عینی از اروپا و بر اساس فلسفه غرب(MODERNISM) در غرب دیگر مفهومی به نام خانواده وجود ندارد. اکثر روابط هم که وجود دارد بر مبنای برطرف کردن نیاز جنسی است؛در نتیجه دختران و پسران به صورت دوستانه یا قراردادی برای مدت کوتاهی باهم زندگی می کنند. در غرب موج فرزندان بدون پدر(فرزندان نامشروع) به شدت بر ساحل نظام اجتماعی جامعه ضربه می زند.
نگاه به روابط نامشروع در غرب آنقدر سخیف و بر پایه قوانین مادی است که وقتی رابطه نامشروع سارکوزی رئیس جمهور فرانسه با یک دختر جوان فاش شد، به او از برای رابطه داشتن با این دختر درحالی که همسر داشت انتقادی وارد نشد بلکه بخاطر اینکه این دختر 17 سال داشت و زیر سن قانونی بود ، جامعه غرب از او انتقاد کرد.
شبکه هایی که در ادامه اسم آنها برده شده  به ترتیب پربیننده ترین شبکه ها در ارائه یک الگوی غربی به جامعه فارسی زبان می باشد برنامه های این شبکه ها حول سه محور سریال و فیلم سینمایی، کلیپهای تصویری(music video)و پیام های بازرگانی است که نابودی تولید ملی را هدف قرار داده است.
- سریال ها و فیلم های سینمایی آن ها اکثرا به فارسی دوبله شده است یا حداقل دارای زیرنویس فارسی است
- کلیپ های تصویری که 98% آن مربوط به ویژگی های مادی و ظاهری انسان است؛ در این کلیپ ها بد پوششی و سکس موج می زند.
- پیام های بازرگانی هم که پخش می شود، اکثرا بر پایه مصرف گرایی است و به تبلیغ کالاهایی می پردازند که بیشتر حول مسائل جنسی بوده یا کالاهایی است که در صدا و سیمای ما به هر دلیل  مجوز پخش نمی گیرد یا نمی توانند از اداره استاندارد مجوز حضور در ایران را بگیرند و در  نتیجه در این شبکه ها پخش می شود.

farsi1 (فارسی1وان) :

http://media.jamnews.ir/medium1/1391/11/03/IMG14390698.jpg

 این شبکه یکی از صدها شبکه ماهواره ای رابرت مرداک، غول رسانه ای دنیا و میلیاردر اسرائیلی است این شبکه چهار سال است تشکیل شده و مدیریت آن بر عهده گروه موبی است. دوبله فیلم ها و سریال هایی از کشورهای، آمریکای جنوبی،ترکیه، کره جنوبی و ایالات متحده می باشد . این شبکه که بسیار مورد استقبال زنان فارسی زبان قرار گرفته ، سمی مهلک در جامعه ایرانی ماست درادامه به تحلیل و بررسی سیاست کلی این شبکه خواهیم پرداخت.
همانطور که می دانید پس از جنگ جهانی دوم و پیروزی متفقین و آغاز جنگ سرد، ایالات متحده نیروهای خود را در بخش جنوبی  شبه جزیره کره پیاده کرد و شوروی نیز نیروهای خود را درشمال این شبه جزیره پیاده کرد. امّا پس از فرو پاشی شوروی و مادامی که جهان به سمت تک قطبی شدن پیش رفت. این کره جنوبی بود که با تکیه بر حضور فرهنگ و اقتصاد لیبرالیستی که از ایالات متحده با حضور خود و شرکتهایی همچون جنرال موتورز(GM) باعث پیش رفت اقتصادی مردم کره جنوبی شد، اما فرهنگ آنها را به یغما برد و به جای آن فرهنگ امانیستی غربی را به آنها هدیه داد، و امروزه بیش از 95% فیلم و سریال های کره جنوبی غربی زده است. به همین خاطر شبکه  فارسی 1 ازبین 13 سریالی که در طول روز پخش می کند همیشه دو یا سه سریال آن کره ای است.
ده سریال دیگر شبکه فارسی1 که از تلوزیون ترکیه، سینمای هالیوود و از شبکه های  برزیل همچون TELLMONDOW و دیگر شبکه های آمریکایی پخش می شود حول سه محور زیر عمل می کنند، و موضوعات آنها عبارتند از:
1- مدل زندگی غربی
2- خیانتهای جنسی
3- عشق های مثلثی
4- رابطه ضعیف بین پدر و مادر با فرزندان
حال به بررسی موجزی از سریال های پربیننده ای که تا به حال از این شبکه پخش شده می پردازیم که عبارتند از:
همسایه ها – این سریال ماجرای یک پسر فقیر است که بر اساس مبانی اقتصاد مرکانتیلیستی(هوچی گری مالی) یک شبه ثروتمند شده و در بالای شهر سکنی می گزیند و بعدها عاشق دختری می شود که نامزد دارد و بعد از 180 قسمت سریال بالاخره به هم می رسند اما در این 180 قسمت داستان های حاشیه ای نیز وجود دارد که چهار موضوع بالا را نیز شامل می شود.
درجستجوی پدر- سریال دیگری است که فرزندان نامشروع و حاملگی ناهنگام دختران جوان و به صورت ناگهانی ، زندگی مثلثی و خیانتهای خانوادگی وحتی تلاش برای انجام زنای محسنه موج می زند.
افسانه افسونگر –  سریالی کره ای است حول سه محور زندگی مثلثی ، عشقهای هوسناک، و مسئله سوم آن که خیلی در آن موج می زند جایگاه سخیفی است که برای زنان در نظر گرفته شده و به زن به عنوان یک موجود درجه دوم نگاه می شود.
سفری دیگر – سریالی التقاطی که از ترکیب مبانی مرگ و معاد انسان در بودیسم(حلول) و تفکر امانیسم گرفته شده و عشق های مثلثی و سکس مخفی و زنای محسنه در آن موج می زند.
آشنایی با مادر – سریال دیگری است که در آن عشق جای خود را به هوس داده و طنز سکسی حول محور این نوع سریال است.
عروسک پارچه ای – سریالی است از کشور ترکیه و مثلا برای کودکان امّا گاهی پیرها شرمنده می شوند وقتی این سریال را می بینند.
این سریال ترکیه ای که داستان یک عروسک سحر آمیز است که عاشق پدر یک خواهر و برادر می شود. و صبح ها آدم و شب ها عروسکی برای بازی این خواهر و برادر است. در این سریال آدم های خوب اسم های غربی دارند و آدم های بد اسم های اسلامی. در این سریال رابطه سکس بین کودکان ترویج می شود.
اِوالونا – سریالی که درآن خانواده نامشروع، و داشتن فرزندنامشروع، مشروع است . همه در تلاشند تابه هر قیمتی پول و ثروت بیشتری داشته باشند. عشق های مثلثی نیز در آن موج می زند.
ماهی تنگ بلور- دیگرسریال کره ای است که این سریال هم همان مشی سریال دیگر کره ای که درباره آن صحبت کردیم را دنبال می کند.
رازهای پنهان – سریالی است که در آن خیانت کاران قهرمانان فیلم و زندگی ها مثلثی است.
همسان – سریالی است که در آن دو داستان درکنار هم در حال پیشروی هستند. یک داستان در مورد تولد فرزندان به روش شبیه سازی وبر مبنای  نظریه داروین است و داستان دیگر آن درباره همین فرزندی است که بزرگ شده و بعدها در سفری به مراکش عاشق دختری عرب و مسلمان می شود و آنگاه دریک فعل و انفعال عشق مثلثی شکل می گیرد و اسلام به پسرآمریکایی معرفی می شود. این پسر آمریکایی و دختر مراکشی درحالی به هم می رسند که پدر دختر مراکشی با ازدواج این دو مخالفت می کند و بعداز 12 سال این دو یکبار دیگر بهم می رسند در حالی که هردو نفر ازدواج کرده و خانواده دارند.بعدها با خیانت به همسران فعلی خود و در حالی که دارای فرزند هستند دوباره به هم می رسند. این بار با خیانت به همسران خود هم بستر شده و به اوج عشق خود که همان سکس در اتاق خواب است می رسند
نکته حائز اهمیت این است که اسلام معرفی شده در سریال بسیار دگم و انعطاف ناپذیر است؛ این اسلام خط قرمزی برای رسیدن به هوای نفسانی و موضوعات این چنینی ندارد. در نتیجه برای مسلمانان اباحه گری حاکی از لیبرالیسم مطرح می شود.
کارتل – این سریال در باره زندگی پسران آمریکایی و ارائه الگوی نامناسب از پسران امروزی است.
همچنین روزهای پنج شنبه و جمعه نیز برنامه های این شبکه با پخش سریال هایی چون 24، آتیش بازی (کره جنوبی) و برنامه هایی چون آشپزی غذاهای اروپایی و از همه مهمتر پخش برنامه امانیسمی اپرا (opra) است.


zemzemeh (زمزمه):

http://images.persianblog.ir/372965_bQwJ130V.png

این شبکه خواهر خوانده شبکه farsi 1  است ولی تمرکز بیشتر این شبکه بر روی زنان و سکس مخفی آنها و همجنس بازی زنان است که به صورت سکس مخفی در حال جریان است.
در این شبکه مسئله ای که خیلی مهم است پخش سریالی  بنام ارورا(Arora) است.
این سریال در مورد آفرینش انسان مباحثی را مطرح می کند که بی شباحت با نظریات داروین و لامارک نیست. این سریال در مورد زنی به نام ارورا است که به مدت 20 سال یخ زده و بعد از 20 سال دوباره به زندگی بازگردانده می شود در حالی که همه پیر شده اما او جوان مانده است.
با توجه به سابقه کمتر شبکه زمزمه نسبت به برادر خود، فارسی وان و تمام تکراری بودن برنامه های زمزمه ، گروه موبی مالک این شبکه، شبکه زمزمه را برای حذف انتخاب کرده و در تاریخ 19 دسامبر مصادف با 29 آذر ماه 1391در صفحه رسمی فیس بوک شبکه فارسی وان و زمزمه با قرار دادن عکسی از هد سایت شبکه زمزمه و قرار دادن مطلبی با عنوان"امیدواریم که به زودی باز هم در کنار شما باشیم " شبکه زمزمه را از لیست شبکه های ماهواره ای فارسی زبان حذف نمودند.


 Gem/ General Entertainment and Music Group (مجموعه شبکه های جم):


http://jadootv.com/wp-content/uploads/2015/05/ar26.jpg

 جم، مجموعه ای که می رود تا رقیبی قدرتمند برای رسانه ملی باشد. این شبکه یکی از شبکه‌های تلویزیونی «گروه موسیقی و سرگرمی عمومی» است. محتوای برنامه‌های این شبکه تلویزیونی را "فیلم‌های سینمایی"، "مجموعه‌ها و سریال‌های تلویزیونی"، "مستندهای تلویزیونی"، "برنامه‌های آموزشی" و سایر برنامه‌های سرگرم‌کننده جهان تشکیل می‌دادند. برنامه‌های تلویزیون جم همراه با زیرنویس و یا دوبله فارسی پخش می‌شدند.
)GEMگروه موسیقی و سرگرمی عمومی)دفاتری در شهرهای دبی، لندن، کوالالامپور و لس‌آنجلس دارد ولی مرکز اصلی آن در دبی است.
مسئولان این شبکه برای بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲، شبکه "جم اسپورتس(GEM SPORTS) ‏ را راه اندازی کردند که به پخش مسابقات المپیک بصورت HD پرداخت. قبل از آن آنها شبکه جم مووی ( (GEMMOVIEرا برای پخش فیلم و شبکه جم می ((GEM ME‏ رابرای پخش برنامه‌های متنوع و مسابقات تلوزیونی را تاسیس کرده بودند. در حال حاضر ۲ شبکه جم میوزیک(GEM MUSIC 1 HD)‏ و جم دری (GEMDARI)‏را که به پخش موزیک ویدئوهای گوناگون با کیفیتHD می‌پردازند روی ماهواره دارند. آنها هم چنین وعده راه اندازی چند کانال جدید با مضوعات مختلف با کیفیت HD و اضافه کردن دو زبان دری(زبان مردم افغانستان ) و زبان کردی به شبکه‌ها و راه اندازی یک شبکه رادیویی و افتتاح سرویس IP TV تا قبل از پایان سال ۲۰۱۲  را خبر داده‌ بودند.
  گستره پخش این شبکه در خاورمیانه، اروپا و شمال آفریقا است. در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۱۳ میلادی، روزنامه نیویورک تایمز در مقاله‌ای مدعی شد که شبکه تلویزیونی جم تی‌وی دارای «روابط نزدیک‌تری» نسبت به دیگر تلویزیون‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان با «حکومت جمهوری اسلامی ایران» است.[۲]
سعید کریمیان گردانندهٔ این شبکه است و در مصاحبه با رادیوکوچه وابستگی جم را به شبکه ایرانیان و حکومت ایران و یا مردوک را نادرست خواند و گفت: کار ما بر پایه در آمدمان از فعالیت های اقتصادی مان است، ما نه از داخل پول گرفته ایم و نه می گیریم و نه از خارج. و گفت: روی فرکانس ایرانیان ما مدتی پخش داشتیم که آن را هم قطع کردیم. سرویس دهنده فرکانس پخش ایرانیان را بعد که فرکانس را خریداری کردیم به ما واگذار کرد درواقع فقط پهنای باند را ما خریدیم نه این که داشتیم.
اما آنچه جم نشان می دهد، برای آینده خانواده های ایرانی نقشه شوم و پیچیده ای طراحی کرده که سعی دارد پروژه صهیونیستی جهانی سازی را در قالب ارائه مدل زندگی غربیان در تمام شرایط زندگی به مخاطبین ناآگاه خود القاء کند.
  این شبکه از تجربه شبکه فارسی1 استفاده کرده و در پخش سریال های خود بجای پخش سریال های آمریکایی به پخش گسترده سریال های ترکیه ای می پردازند که به فرهنگ ما نزدیک تر بوده و پارادایم های آن سریال نیز مثل سریال های آمریکایی است. ازجمله این سریال ها می توان به راز گل سرخ و حریم سلطان اشاره کرد.


  pmc music/ persian music channel ( شبکه های تخصصی موسیقی):

http://kamrandelan.com/news/images/pmc-2.jpg


 این شبکه روزانه و در تمام اوقات به پخش موزیک ویدئو می پردازد. این شبکه از قدیمی ترین و نیز پر مخاطب ترین شبکه های لس آنجلسی است. این شبکه آهنگ های تصویری ایرانی و خارجی را پخش می کند. لازم به ذکر است PMC music شبکه مادر PMC Family است.


pmc family ( شبکه ی خانوادگی):


http://4funweb.ir/wp-content/uploads/2013/08/PMC-FamilY_Tafrih98.com_.jpg


 این شبکه به پخش سریالهای دوبله شده می پردازد و تمام منویات شبکه فارسی 1 نیز درباره این شبکه نیز صادق است.


manoto1 و manoto2  ( شبکه من و تو ):

http://rasekhoon.net/_WebSiteData/News/NewImages/229e4c6f-e494-4019-8fba-73272d079b70.jpg

این شبکه توسط سرمایه داران ایرانی مقیم لندن که وابسته به خاندان پهلوی هستند(اکثر مدیران این شبکه بهایی هستند) و با استفاده از شخصیت کاریزماتیک گوگوش ( فائقه آتشین) راه اندازی شد. این شبکه در ابتدای کار خود سر و صدای زیادی بپا کرد و توانست علاقه مندان زیادی را جذب کند. مهمترین دلیل موفقیت آن هم پخش مستند هایی جذاب بر مبنای علم غربی و با نگاه پوزیتیوسیمی بود. مبنای مستند های این فیلم برگرفته از تفکرات داروین و لامارک می باشد.
این شبکه همچنین در پایان شب به بررسی جهت دار فضای سیاسی ایران می پردازد. همچنین در برنامه ای بنام "بفرماییدشام"که مسابقه آشپزی بین زنان و مردان ایرانی است که در آن اخلاق دینی جایی ندارد. برنامه های دیگری چون آکادمی موسیقی گوگوش، شعر یادت نره و... به تخدیر عقاید جوانان می پردازد.


 مجموعه شبکه های مهاجر: ( MITV, IRAN BEAUTY,IRAN MUSIC ):


http://tabyin.ir/sites/default/files/PICnew/sayer/12-15/22.jpg


تأسیس شبکهMITV   1383هجری شمسی مصادف با 2003 میلادی، تأسیس شبکهIRAN MUSIC  در سال1386 و تأسیس شبکه IRAN BEAUTY در سال1387 بود. مکان شبکه در شهر "تری یل" آلمان می‌باشد.
اکثر برنامه‌های این شبکه ها در استودیوهای داخل ایران ضبط و از آلمان پخش می‌شود. تلویزیون ماهواره‌ایMITV در ابتدای تأسیس مجوز سه ماهه از جمهوری اسلامی ایران داشت که بعد از سه ماه این مجوز تمدید نشد.
این شبکه در شروع به کار توسط آقای حسن آرپناهی و مرتضی عزیز زاده اداره می‌شد و هم اکنون فقط توسط آقای عزیز زاده اداره می‌شود.
فیلم، سریال و موسیقی‌های زیادی از MITVدر ایران تولید و جهت پخش به آلمان فرستاده می‌شود. هدف از تأسیس این تلویزیون به گفته مؤسسان آن ایجاد پایگاهی در قلب اروپاست که صدای فرهنگ ایرانی را به همه جای دنیا برساند و در عین حال متفاوت از شبکه های فارسی زبان لس آنجلسی باشد اما در عمل اصلا این‌گونه نشد و این شبکه در اشاعه فحشا و ترویج موسیقی های زیر زمینی دست کمی از شبکه های لس آنجلسی ندارد. عزیز زاده مدیر این شبکه در جواب بینندگانی که درخواست آهنگ های مبتذل خواننده های لس آنجلسی را دارند، پاسخ مثبت داده و می گوید حتما برای شما پخش می کنم. از سوی دیگر همین شبکه در اعیاد و مناسبات مذهبی به پخش کلیپ های مذهبی پرداخته و پرچم جمهوری اسلامی ایران را نیز به طور مکرر نمایش می‌دهد.
این شبکه دارای برنامه‌های متنوعی است که بیشتر جنبه اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارد و برنامه سیاسی در آن تولید نمی‌شود .
در این شبکه کمتر به مسائل مذهبی پرداخته می‌شود و به جرأت می توان گفت این شبکه یکی از مروجین اسلام آمریکایی است . مجریانی که در این شبکه به اجرای برنامه می‌پردازند به ظاهر حجاب دارند (مانتو و روسری) ولی حجاب آنها کامل نیست و همراه با آرایش غلیظ و با لباس های زننده اقدام به پخش برنامه می‌کنند.
عزیز زاده در خصوص نحوه پخش موسیقی و ترانه از این شبکه ها چنین اظهار نظر کرده است: «ما تنها آهنگ‌، ترانه‌ و کلیپ‌هایی را پخش می‌کنیم که مجوز تولید و پخش از وزارت ارشاد اسلامی را داشته باشند و بنا نداریم که به سبک دیگر شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای به پخش بی‌حساب و کتاب موسیقی پاپ و لس‌آنجلسی بپردازیم!»
شبکه مهاجر در ابتدای کار توانست مدتی مجوز این شبکه را از وزارت ارشاد بگیرد و به صورت موقت برای مدت سه ماه کار کند ولی بعد از این مدت، مجوز شبکه تمدید نشد و دفتر این شبکه در شهر تهران پلمپ شد.
آقای آرپناهی یکی از مدیران سابق این شبکه طی نامه‌ای خطاب به آقای هاشمی رفسنجانی به انتقاد از نحوه برخورد سازمان‌های دولتی با خود و تلویزیون مهاجر پرداخت.
وی با اشاره به سابقه خود در دوران دفاع مقدس، افتخار جانبازی و نیز داشتن خانواده مذهبی، تاکید کرده بود که شبکه مهاجر تلاش دارد مخاطبین ایرانی خارج از کشور را نسبت به فرهنگ کهن ایران نزدیک نماید.
شایان ذکر است که سید محمد حسینی مجری سابق سیمای جمهوری اسلامی ایران مدتی در این شبکه به اجرای مسابقه "شیطان" پرداخت که به دلیل عدم استقبال متوقف شد.


مجموع شبکه های فیلم، موزیک ویدئو و تبلیغ:


این شبکه ها به اصطلاح خصوصی می باشند و از هر راهی برای جذب بیننده بیشتر و از آن سو جذب تبلیغات بیشتر از سمت اسپانسرهای خود و در نتیجه درآمد بیشتر، در تلاش هستند.  این شبکه ها فیلم های زیرنویس دار، تبلیغات طولانی و موزیک ویدئو های مختلفی دارند.
اسامی این شبکه عبارت اند از:
Ava music / 4 / Iran ATV1  / markazi / 20TV / EBC1 / kliksat / IPN / iranFMTV / IRANMNTV / kahkeshanTv / PDF / 7mursic / Persianstar Tv / Persian Film Top TV/U TV / movie 1 /Omid-e-Iran /Jaam-e-Jam


ICC/ IRANIAN CINEMA CHANNEL (شبکه سینمایی ایرانیان) :


https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-xaf1/v/t1.0-1/c12.13.155.155/228914_270733122944278_5665131_n.jpg?oh=b664f846c5fb8bf692ce567908a82f46&oe=569BE2E2&__gda__=1456519933_a2dccc86c6723713e5837676316cf2a1


 این شبکه به پخش و بررسی فیلم فارسی های زمان پهلوی می پردازد.


EZ shop / MESHOP/ Call shop / Persian Tv market:


http://3.bp.blogspot.com/_kmOA33ixXNg/SgriVr6wtVI/AAAAAAAAAHw/5JUV2vaFlq4/s400/Caall+Shop.jpg


مجموع شبکه های تجاری که فقط به تبلیغ کالاهای خارجی می پردازند؛راه فروش آنها داشتن دفاتری مخفی(غیر قانونی) در تهران و دادن شماره تلفن همراه و ایمیل در داخل همان آگهی از همان شبکه است. 95% موارد کالاهایی که در این شبکه ها به فروش می رسد به صورت قاچاق وارد کشور می شود و نمیتواند از دستگاه های زیربط مجوز بگیرند.
تمام کالاهایی که در بین شبکه ها به فروش می رسد خارجی بوده و وای به حال تولید ملی زیرا که خریداران این شبکه ها بسیارند!!!


شبکه های اعتقادی و مذهبی:


Ahl -E- BAITT TV (شبکه اهل بیت):این شبکه با مدیریت فردی افغانی به نام "حسن اللهیاری" در قم تاسیس شد و عوامل آن با انتخاب این نام مقدس، سعی داشتند در فضای فرهنگی قم، موقعیتی برای خود کسب کنند. اهل بیت، در دوره فعالیت خود در راستای برجسته ساختن اختلافات مذاهب اسلامی و همسو با سیاست‌های انجمن حجتیه مطالبی را تهیه می کرد. تاکید بر سوگواری ایام فاطمیه به نام «محسنیه» و برگزاری جشنی موسوم به «عیدالزهرا» و به مناسبت مرگ عمر بن خطاب مهمترین اقدامات این شبکه بود.
انتساب دروغین به مرجعیت
اللهیاری مدتی این شبکه را منتسب به مراجع معرفی می کرد و مدعی بود، بیوت مراجع از آن حمایت می کنند. این ادعا از سوی مسئولان بیوت مراجع رد شد.
از میان مراجع تقلید، بیت "آیت الله قربانعلی محقق کابلی" از علمای افغانی مقیم قم از شبکه اهل بیت، حمایت می کرد. سال گذشته با افشای ماهیت تفرقه افکنانه آن، آیت الله محقق کابلی نیز طی اطلاعیه‌ای که در مهر 1389 منتشر کرد، با تاکید بر اهمیت وحدت بین مسلمانان، اعلام کرد: «از پیروان و شیعیان راستین اهل بیت عصمت و طهارت(ع) جداً تقاضا می‌شود که از هرگونه کمک مادی و معنوی به شبکه یاد شده خودداری کنند. از نظر این جانب پرداخت وجوهات شرعیه با هر عنوانی به این شبکه و سایر مراکز و شبکه ها و برنامه هایی که تحت هر عنوانی در راستای ایجاد تفرقه میان امت اسلامی فعالیت می کنند  نه تنها مجزی نیست بلکه تعاون بر اثم و عدوان  است.» 
دیدگاههای سیاسی اللهیاری :
برای خلاصه تر شدن مطلب و ادای حق مطلب عناوینی را تیتر وار ذکر میکنم. یقینا در صورتی که خود شما هم شنونده ی این کانال باشید به زودی زود این قبیل حرکات و سخنها را خواهید شنید:
۱- ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی(مخالف مباحثه ی علما نیستم اما الله یاری واقعا تفرقه انداز است و مدام به اهل سنت عزیز توهین میکند)
۲- تایید شعار نه غزه نه لینان با این بهانه که اول بقیع را آزاد کنیم غزه برای بعد(رسول الله فرمود اگر مسلمانی در یک طرف سرزمینهای اسلامی شب گرسنه بخوابد مسلمانی که در طرف دیگر سرزمینهای اسلامی سیر میخوابد مسئول است)
۳- ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه(الله یاری اساسا مراجع را عادل نمی داند به کرات به حضرت امام خمینی توهین کرده و نعوذ بالله به حضرت آقا اهانتی میکند که قلمم خجالت دارد از نگاشتنش. الله یاری حتی آیت الله العظمی مکارم را عادل نمیداند و بدتر از آن حتی حضرت آیت الله بهجت را هم!!!)

۴- کوبیدن دولت ایران و پایین آوردن جمهوری اسلامی از حامی مستضعفان و شیعیان جهان به دشمن اهل بیت!!
۵- اخیرا هم که میگفت مراجع قم به دنبال ریاست و قدرتند و هوای نفس آنها را گرفته و امام زمان عده ی زیادی از اینها را نعوذ بالله میکشد!!!
۶- مقایسه ی حکومت خمینی کبیر با حکومت عباسیان
۷- دفاع از آمریکا به بهانه ی آزادی بیان در آن کشور(لازم به ذکر است آقای الله یاری ساکن آمریکاست. جالب است بدانید در آمریکا قانونی برای شبکه های ماهواره ای وجود دارد با این مضمون که اگر شبکه ای کوچکترین توهینی به مقدسات یک فرقه ی مذهبی یا فکری یا اجتماعی بکند آن شبکه تعطیل میشود و مجوز روی آنتن رفتنش باطل. حال این سوال برای خود من پیش می آید که چرا شبکه ی موسوم به اهل بیت که تماما توهین است بسته نمیشود؟ جز مخالفت این شبکه با دولت جمهوری اسلامی و ایجاد اختلاف بین فرق اسلامی علتی دارد؟)

اعتقادات مبتنی بر تفکرات انجمن حجتیه:

اعتقادات و حرفهای ایشان شدیدا منطبق بر تفکر حجتیه است ، او از افرادی است که معتقداست هیچ کاری نباید انجام داد فقط منتظر باشیم تا خدا هر زمان خواست امام زمان رابفرست بنابر همین اعتقاد مخالف با جمهوری اسلامی است ،اومی گوید حکومت اسلامی رافقط باید ولی معصوم تشکیل بدهد.
با قمه زنی موافق و میگوید به عشق امام حسین (علیه السلام) همه کاری باید کرد....
مذهب شیعه را میخواهند سوق بدهند به سمت حجتیه تا به اهل سنت فحش بدهد و یا حتی حکم قتل برادران اهل سنت را صادر کند . با این تفکرات اگر تا 2 سال دیگر حکم به قتل برادارن اهل سنت ندهدجای سئوال است . در حال حاضر هم توهین به اهل سنت از جانب ایشان کم نیست.
 

  Imam HosseinTV (شبکه امام حسین):


http://www.fetan.ir/home/wp-content/uploads/2014/06/shiawaves845.jpg


این شبکه زیر نظر دفتر سید صادق شیرازی اداره می شود. کار اصلی آنها در این شبکه توهین به مقدسات اهل سنت ، ترویج قمه زنی و فحاشی به مسئولین نظام جمهوری اسلامی ایران است ، طوری که بارها سید مجتبی شیرازی برادر سید صادق شیرازی به جمعی از مراجع مانند رهبر انقلاب اسلامی و آیت الله بهجت در این شبکه توهین نموده است.ضمناً شبکه های مرجعیت ، الانوار، الزهرا، اباالفضل العباس و ... نیز توسط خاندان شیرازی اداره می شود.


http://www.fetan.ir/home/wp-content/uploads/2014/04/61441-184366-1389786023.jpg


NESATV , SAT7PARS , mohabat Tv , نجات( TBN PERSIAN):


http://friendsofjesus.persiangig.com/image/Mohabat%20TV/Mohabat%20TV.jpg


این شبکه ها به مانند 4500 شبکه ای هستند که در ایالات متحده در حال فعالیت بوده و تبیین دین مسیحیت(پروتستانتیزم)پرداخته و مروج آیین و آداب این مسلک بوده .این شبکه ها توسط ایرانیان حاضر در ایالات متحده اداره می شود.


NOOR TV (نور):


https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-xat1/v/t1.0-1/p160x160/1526285_648089101921746_578078621_n.jpg?oh=1018f291910983169a6830838843b938&oe=5671DD2A&__gda__=1449638467_dffaba4f6d89430aec5694f0ba484cf0


شبکه به تبیین آیین وهابیت پرداخته تمام قد به مذهب شیعه حمله می کند.


 KALAMEFARSI (شبکه کلمه فارسی):


https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash2/v/t1.0-1/p160x160/10400851_752625628111927_9049202012636016234_n.png?oh=bea924f0270a893aed44648bf3cdc04b&oe=568E3455&__gda__=1456328598_e3c29d82fe4e2479aea7adaa4df31395


این شبکه زیر مجموعه شبکه نور (NOOR) و وابسته به سازمان وهابیت در داخل عربستان است این شبکه با تکفیر کردن شیعه و توهین به اصول و مبانی آن سعی دارد مبانی خود را با تفسیر به رأی از قرآن و سنّت پیامبر اکرم (ص)، ارائه دهند و دیگر مذاهب اسلامی را به چالش بکشند. این شبکه فارسی زبان است و توسط فارسی زبانان سیستانی و از خاک عربستان اداره می شود.


  wesalhaq ( وصال ):


http://upload.tehran98.com/img1/ijgni7ttmja8plmobgmn.jpg


خط فکری پشتوانه این شبکه وهابی مسلک ، در معارفه ی شبکه فارسی وصال، با هدفمندی خاصی اظهار میدارد، “وصال پیام وصلی است بین بندگان و پروردگارشان به دور از سلطه قهریه و جبروت کاذب مستبدان و دیکتاتوران و جاه طلبانی که می خواهند تمام امور دین و دینا را با منطق زور و فشار و تقلید کورکورانه بر مردم تحمیل کنند” البته در تفسیر این جمله باید توجه خود را معطوف داریم که؛ بی تردید آنکه در پی منطق زور و فشار و با پیروی از اندیشه های “کاردستی غرب” از جمله ” دوگماتیزم ” و سرسپردگی ” فاشیسم ” ، به استفاده از منطق زور و تهدید و کشتار دست می زند و با اغناء ناصحیح لایه اول منطق انسانی از طریق سفسطه و توجیه افکار خود، به نابودی اسلام و مسلمین و ترویج اسلام ستیزی در جهان دامن زده، اندیشه وهابی گری است که البته حاجتی به بیان این نکته نیست که؛ این اندیشه رهرو بی چون و چرای زباله ها و دورریز های اندیشه غرب است.
در مرام نامه این شبکه و دیگر شبکه هایی که به سود عربستان به ترویج وهابیت و گمراه و تحریک نمودن اهل سنت می پردازند و بنا بر آیه قرآن کریم، اشاره می نماید که ” لااکراه فی الدین” در دین هیچ اجباری نیست، اما در عمل، آنچه در برنامه های تبلیغی این شبکه ها مشاهده می شود، مسایلی جز موضوعات تفرقه افکنانه نیست.


بله این شبکه های ماهواره ای مصادق بارز سخن معصوم (ع) هستند که دین نگاه داشتن در آخرالزمان به مانند حمل آتش در کف دست است. فردی صبح با ایمان از خواب بلند می شود اما بر اثر تبلیغات مسموم این شبکه ها و انحرافات آن شب را کافر سپری می کند. شبکه های ماهواره ای بطور ماهرانه ای مسائل مختلف زندگی ایرانی ها را هدف قرار داده و برای تموم شئون زندگی ، از اقتصاد گرفته تا مذهب نقشه و برنامه دارد.


نکته: مطالب از سایتها و منابع مختلفی گرداوری شده است.


برچسب ها ...تا 1439 گیلان

نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده