ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۰

انقلابهای منطقه ؛بیداری اسلامی یا بهار عربی؟

 بیداری اسلامی و جنگ جهانی

انقلابهای منطقه ؛بیداری اسلامی یا بهار عربی؟

با شروع خیزشهای مردمی در منطقه در سال 1388،عناوین متفاوتی در محافل بین المللی برای این خیزش ها از سوی گروه ها و تحلیل گران سیاسی،گفته میشود.عناوینی مانند بهار عربی و بیداری اسلامی و انقلاب عربی.عده ای این تحولات را ناشی از انقلاب اسلامی ایران و عده ای نیز آن را حاصل فتنه ی88 میدانند.و آمریکایی ها و غربی ها هم از آن به عنوان بهار عربی یاد می کند و در مقابل کشتارهای آن کاملاًسکوت کرده و حتی به سران دست نشانده خود در این کشورها کمک هم می کنند.در این بخش سعی می کنیم تا این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم کدام تعبیر برای این انقلابها به واقعیت نزدیکتر است.

انقلاب بحرین

بحرین جزیره ای که قبلاً متعلق به ایران بود و در سال ۱۷۸۳ ( یا ۱۷۸۲ ) شیخ احمد بن خلیفه از قبیله بنی عتبه و از خاندان خلیفه ( که از منطقه نجد در مرکز عربستان به کویت مهاجرت کرده بود ) به این سرزمین حمله کرد و پس از شکست سربازان ایرانی بر آن استیلا یافت. از آن پس، حکومت بحرین با حمایت همه جانبه سیاسی استعماری انگلستان در اختیار اعضای خاندان خلیفه ( آل خلیفه) قرار گرفت.با این همه در همه این سال ها ایران همچنان بحرین را جزئی از خاک خود می دانست.تا اینکه  در سال 1349توسط شاه به انگلیسی ها بخشیده شد جمعیتی حدود800هزارنفر دارد،که 60درصد آن شیعه هستند شنیده میشود که مردم بحرین حتی طی این چند سال به دنبال این بودند که تحت حکومت ایران قرار بگیرند. از انقلاب بحرین  و از مردمش  آیت الله خامنه ای بارها حمایت کرده است واگر آنها در جهت اهداف جنبش سبز قدم بر می داشتند ،هیچ شکی نیست هیچ حمایتی نیز از طرف دولت و رهبر ایران از آنها نمی شد. حال به صحبت های رهبران و مبارزان بحرینی توجه کنید.  شیخ علی کربابادی روحانی مبارز بحرینی در گفتگو با پایگاه 598 اظهار داشت :انقلاب بحرین تحت تاثیر فردی که در تونس خودش را آتش زد، نبوده و نیست و انقلاب ما تحث تاثیر قیام عاشورا و نهضت امام خمینی(ره) است و ما سال های سال است که در کنار منبر امام حسین(ع) و فرهنگ اسلام درس یاد گرفته ایم و این که آیت الله خامنه ای می فرمایند بیداری اسلامی واقعاً بهترین تعبیر در این خصوص می باشد.شیخ علی کربابادی گفت: یکی از شیوه های شکنجه کردن جوانان انقلابی بحرین در زندان توهین مزدوران آل خلیفه به تصاویر امام خمینی(ره) و آیت الله خامنه ای است. سالهای بسیار است که نام بردن اسم امام خمینی(ره) هم در بحرین ممنوع شده بود و ما علاقه ای بسیار به انقلاب اسلامی ایران داریم و این خروش مردم بحرین تحت تاثیر پیروزهای قبلی حزب الله لبنان هم بوده است. شیخ علی کربابادی در خصوص رهبری انقلاب بحرین گفت: نظرات شیخ عیسی قاسم با آیت الله خامنه ای بسیار مشابهت دارد و حکومت شیخ عیسی قاسم را نماینده ولی فقیه و آیت الله خامنه ای می داند و آل خلیفه شروع کرده به ایجاد ابهاماتی درباره ولایت فقیه.این روحانی بحرینی در خصوص نتیجه انقلاب بحرین گفت: انشآء الله با همان امیدی که آیت الله خامنه ای به ما فرموده اند انقلاب ما هم به خیر می رسد و ما ایستاده ایم و پس از توهین هایی که به قرآن و ناموس مسلمانان کرده اند ما دیگر نمی توانیم با آل خلیفه بر سر یک حکومت بنشینیم.همچنین بارها مردم بحرین در تظاهرات ها با عکس امام و مقام معظم رهبری دیده شده اند. با این تفاسیر نمی توان که انقلاب بحرین را بهار عربی و یا جنبشی در جهت حمایت از سران جنبش سبز و تحت تأثیر فتنه 88 دانست.

دانلود کلیپ سخنرانی حماسی جوان مبارز بحرینی در دیدار رهبر انقلاب اسلامی ایران
دانلود کلیپ تظاهرات مردم بحرین در مخالفت با الحاق کشورشان به عربستان
 دانلود کلیپ عملیات چریکی جوانان بحرینی با شعار یا حسین(ع)
انقلاب یمن

انقلاب یمن هم در جهت انقلاب اسلامی ایران است و این را هم میتوان در اهدافی که آنها دنبال می کنند به خوبی فهمید.آنها به شدت با آمریکا و کشورهای غربی مخالفت دارند و به دنبال حکومت اسلامی در کشور خودشان هستند.به این ترتیب انقلاب یمن هم نمی تواند نشأت گرفته از جنبش سبز باشد،چون در اینصورت حتماًبا حمایت آمریکا و غرب همراه می شد و فتنه گرانی هم که سر در آخور غرب دارند نمی توانند به عنوان رهبر و الگوی آنها باشند.

انقلاب لیبی ومصر وتونس

اما انقلابهای این کشورها نیز با رویکردهای اسلامی و سرنگونی دست نشانده های آمریکا در این کشور ها انجام شده است.مانند سرنگونی قذافی و حسنی مبارک. در مصر مردم  محمد مرسی  را که از اعضای اخوان و المسلمین بود ،به عنوان رئیس جمهور انتخاب نمودند و رابطه ی اخوان المسلمین هم با جمهوری اسلامی ایران تا زمان روی کار بودن محمد مرسی خوب بود هر چند که  مرسی از تفکرات نزدیک به سلفی ها برخوردار بود.و اگر آنها دنباله رو فتنه گران می بودند و طرز تفکرشان در جهت آنها بود ،باید از حمایت آمریکا برخوردار می شدند که عملاً چنین اتفاقی رخ نداد و هم باید هیچ رابطه ای با نظام جمهوری اسلامی ایران نمی داشت ، که باز چنین اتفاقی  را هرگز شاهد آن نبودیم.حداقل جمهوری اسلامی ایران و اخوان المسلمین در استکبار ستیزی و مبارزه با آمریکا و اسرائیل، با هم رابطه ی خوبی داشتند. الآن نیز که دولت اخوان المسلمین سقوط کرده است مردم باز به دنبال اهداف اسلامی و استکبار ستیزی خود هستند و اکثر مردم مصر به هیچ وجه نظامیان در خط حسنی مبارک را تحمل نمی کنند.به این ترتیب باز می بینیم که انقلاب مصر  را هم باید بیداری اسلامی نامید.اسلامی که سران فتنه در سال 88علناً در مقابل آن ایستادند.اما اوضاع در لیبی و تونس نیز این گونه بود.مردم آشکارا از حاکم شدن اسلام در کشورشان صحبت میکردند.در لیبی قذافی که از حمایت آمریکا برخوردار بود،توسط مردم کشته شد و در تونس نیز بن علی حاکم مورد حمایت غرب به عنوان اولین دیکتاور کشورهای عربی از تخت پادشاهی به زیر کشیده شد.
اقامه نماز مردم انقلابی مصر در خیاباناقامه نماز مردم انقلابی مصر در خیابان
اقامه نماز با کفش از سوی مارکسیست ها و کمونیست هااقامه نماز مختلط با کفش از سوی حامیان میر حسین موسوی

تحولات سوریه

تحولات سوریه،اما در جهت شکستن خط مقاومت و ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران و حزب الله لبنان است. امریکا و همپیمانان وهابی اش در منطقه به دنبال ایجاد یک جنگ مذهبی هستند و در این راه هم از وهابی های تکفیری استفاده می کنند.حتماً همه ما اسم سفیانی را شنیده ایم و...اتفاقات سوریه درست برعکس انقلابهای دیگر منطقه است در سوریه مردم حکومت فعلی را قبول دارند و از بشار اسد حمایت می کنند ،اما در دیگر کشورهای منطقه اوضاع طور دیگری است و این خود مردمند که به دنبال سرنگونی حکومت های پادشاهی و دیکتاتورهای آمریکایی هستند.

واین هم تصاویری از  مردم حیدر آباد هند،در حمایت از انقلاب مردمی در بحرین، یمن، لیبی و...


نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده