ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۰

افسانه هایی خطرناک درباره سردار سلیمانی

 سیاسی و فرهنگی

افسانه هایی خطرناک درباره سردار سلیمانی

طی چند ماه اخیر شایعاتی درباره ی حاج قاسم سلیمانی فرمانده ی نیروی قدس سپاه جمهوری اسلامی در فضای مجازی پخش شده که اغلب آنها بیش از اینکه به واقعیت شباهت داشته باشد ، شبیه افسانه های کهن ایرانی است ، که گاهی نیز می تواند بسیار خطرناک باشد.

ماجرای نامه ی سردار سلیمانی به وزیر دفاع آمریکا

این ماجرایی است که خبرش در رسانه ها بدین گونه انعکاس پیدا کرده است:

سازمان ادارای پنتاگون از ۷ لایه حفاظتی تشکیل شده که از این میان ۴ لایه به طور خاص مربوط به کنترل ارتباطات با شخص وزیر دفاع یا رییس پنتاگون می‌باشد. کمی بعد از نامه اوباما نامه ای از تمام این لایه های امنیتی، اطلاعاتی و حفاظتی عبور کرده و مستقیم، روی میز کار وزیر دفاع یعنی لئون پانتا قرار می‌گیرد. ظاهر ساده نامه که هیچ آرمی از سازمان های مرتبط با پنتاگون در آن به چشم نمی‌خورد توجه وزیر را جلب کرده و وی آن را از روی میز برمی‌دارد… با باز کردن نامه و خواندن آن عرق سردی بر چهره پانتا می‌نشیند؛ یک نامه با سربرگ رسمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران... نامه حاوی عبارتی بود که قطعا برای رییس پنتاگون با آن عظمت حفاظتی باورکردنی نبود: "اگر لازم باشد از این هم نزدیک تر خواهیم شد... امضا: قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس جمهوری اسلامی ایران"اما نکته اینجاست ( و آنطور که در متن آمده ) چطور چنین نامه ای از سازمانی که از این همه لایه های امنیتی تشکیل شده براحتی عبور نموده و بر روی میز وزیر دفاع آمریکا قرار گرفته است (لابد با امدادهای غیبی بوده)!!! به هرحال این خبر از طرف هیچ سازمانی در ایران و آمریکا تایید نشده و اعلام نشده است و معلوم نیست که برخی ها چطور از متن نامه و از روند ورود آن به دفتر کار وزیر دفاع آمریکا مطلع شده اند و از عرق سردی که بر پیشانی وزیر دفاع آمریکا نشسته ، مطلع شده اند (کانه که ناقل خبر دوست صمیمی وزیر دفاع آمریکا بوده و با او در اتاق کارش بوده) و از آن عکس تهییه کرده اند ، آن هم در امنیتی ترین سازمان ایالات متحده آمریکا( البته با فتوشاپ  آلان همه کار میشه کرد ) به هرحال اطلاع از این نامه خیلی شبیه به آن دستور عملی است که آیت الله بهجت در قرآن شخصی خود ذکر نموده بود و توسط دفتر ایشان تکذیب شد.

حضور سردار سلیمانی در نماز جمعه ی ابوبکر البغدادی!!!

یکی دیگر از آن شایعات عجیب حضور سردار سلیمانی در نماز جمعه ابوبکر البغدادی است.متن خبر بدین گونه است:

ابوبکر البغدادی در یکی از خطبه‌های نماز جمعه گفته بود که اگر سردار قاسم سلیمانی را دستگیر کنیم مانند خلبان اردنی خواهیم سوزاند! سردار سلیمانی هم در جواب این ادعای البغدای گفته است: اقای بغدادی زمانی که شما این حرف را در «خطبه‌های نماز جمعه» می‌زدی، بنده روبه‌روی شما در صف سوم بین جمعیت نشسته بودم.

ما قبول داریم داعشی ها خیلی احمق هستند ، اما نه تا این حد که حاج قاسم سلیمانی براحتی مثل یک فرد عادی برود و در بین آن همه وهابی و داعشی بنشیند و آنوقت شناسایی هم نشود.( در نماز جمعه ای که از طرف داعشی ها برقرار میشود هیچ سنی و شیعه ای قاعدتاً حضور ندارند و حاضرین یا جزو سربازان داعشی هستند و یا وهابی هایی که برادری شان به این گروهک خطرناک ثابت شده است و یهودی ها و مسیحیان هم تکلیفشان مشخص). این خبر را هم معلوم نیست که سردار سلیمانی به کدامیک از دوستان متصل !!! به عالم بالا ( و رسانه ای)گفته است که الان به بیرون درز کرده است.

البته در بین این همه شایعات احمقانه و جوک های خنده دار شایعات خطرناک و به نظر می رسد برنامه ریزی شده هم وجود دارد مانند این خبر:

فرمانده جدید ارتش آمریکا در افغانستان، روز ورود خود به پایگاه نظامی کشورش در کابل با اتفاق خارق العاده‌ای مواجه شد. به محض آنکه هواپیمایی که حامل او بود در فرودگاه به زمین نشست، یک پیامک از فردی ناشناس به تلفن همراهش رسید. در این پیامک نوشته بود: "به قلمرو من خوش آمدی... قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران".

اولین چیزی که در این خبر به ذهن آدم می رسد این است که افغانستان ، پاکستان ، عراق ، سوریه و یا کل منطقه در تصرف ایران و سپاه ایران قرار دارد و مردم این کشورها تحت کنترل قرار دارند و به طور حتم آمریکایی ها هم بزودی برای پایان دادن به اشغال منطقه توسط ایرانیان، با خدم و حشم وارد منطقه خواهند شد تا منطقه را از کنترل ایرانیان اشغالگر خارج نمایند!!! خبرهایی که نظیرش را ما در طی روزهایی اخیر درباره ی یمن هم شنیده ایم.برخی ها در ایران (حتی حزب اللهی ها از روی احساس غرور و افتخار) ، و برخی ها از روی جهل و نادانی و برخی ها نیز از روی عناد و دشمنی ، از این حرفهای دشمن شاد کن می زنند. اما تمام این اخبار از طرف مقامات بلند پایه ی ایرانی و رهبر انقلاب نیز تکذیب شده است.

یا شایعه ی اس ام اس سردار سلیمانی به پترائوس(مدیر کنونی سازمان سیا) که خبرش این طور آمده که:

ژنرال پترائوس مدیرکنونی سازمان سیا داستانی را از زمانی بازگو می‌کند که یک ژنرال 4 ستاره در عراق بود. اوایل سال 2008 زمانی که مجادله بین گروه شبه نظامی شیعه از یک طرف و ارتش آمریکا و عراق از طرف دیگر شعله ور بود، به پترائوس یک تلفن داده شد که در آن یک اسم ام اس از سردار ایرانی بود.
 
 این مسیج از فرمانده سپاه قدس، قاسم سلیمانی آمده بود، و توسط یکی از رهبران عراقی منتقل شده بود، در آن پیغام نوشته شده بود؛ :
 
ژنرال پترائوس! شما باید مرا بشناسی، من قاسم سلیمانی هستم، کسی که سیاست های ایران را در عراق، لبنان، غزه و افغانستان تدوین می‌کند و صد البته سفیر ایران در بغداد نیز عضو سپاه قدس است و کسی که جایگزین او می‌شود نیز عضو سپاه قدس است.

هر کس این خبر را بخواند ، با خود تصور می کند که دولت ، وزارت امور خارجه و نهادهای دیگر در داخل ایران کشک است و تنها سپاه قدس است که مسائل نظامی و سیاسی و ... را در ایران سامان دهی می کند و حتی  قدرت رهبری ایران را نیز به چالش می کشد. شایعاتی که  برخی ها در داخل ایران ( حتی در بین حزب اللهی ها) به سرعت و بدون تأمل در محتوای آن ، سریع آن را پخش می کنند.

این شایعات هدفمند اما بنظر می رسد از طرف رسانه ها برای جلب بیشتر مخاطب و در فضای مجازی برای لایک بیشتر انتشار پیدا می کند. این شایعات و غلو درباره ی شخصیت حاج قاسم سلیمانی  می تواند باعث دو دستگی در بین سپاهیان بشود . از اینکه حاج قاسم سلیمانی را یک استثنا نام ببریم ، می تواند باعث ایجاد حسادت در بین افراد سپاه ( حتی در رده های بالای آن)بشود. وهم می تواند به قصد بزرگ کردن حاج قاسم حتی به اندازه ی رهبری نظام و یا بیشتر از آن نیز باشد و ایشان را در مقابل رهبر و مولایش قرار دهند، نکته ای که در تعریف و تمجید برخی فتنه گران مانند ابراهیم نبوی که سردار را "آبروی ایرانیان" و مسعود بهنود نیز ایشان را "سردار عارف"نامید، نیز می توان مشاهده کرد. قطعاً سردار سلیمانی استثنا نیست ، آنچه استثناست سپاه انقلاب اسلامی و نظام اسلامی است که افرادی مانند حاج قاسم سلیمانی از آن متولد می شوند که خواب را بر چشمان استکبار و دوستانش حرام می کنند.

و اما حاج قاسم ...

حاج قاسم سلیمانی این بسیجی مخلص مکتب امام خمینی (ره) و سرباز جان بر کف رهبر انقلاب امام خامنه ای ( حفظه الله) بارها اعلام نموده و نشان داده که مطیع محض اوامر رهبری نظام است و این تعریف تمجیدها و غلوها هیچ تأثیری در ایشان ندارد بلکه ایشان را متواضع تر از قبل نموده است.


نظرات (۰)
هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده