ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۹ مطلب در شهریور ۱۳۹۶ ثبت شده است

۰

تاریخ سیاه آمریکایی ها

 جنایات غرب

تاریخ سیاه آمریکایی ها
تاریخ سیاه آمریکایی ها
سربازان آمریکایی به حدود ۱۹۰ هزار زن و دختر و دختربچه آلمانی در خلال جنگ جهانی دوم تجاوز کردند.. البته این عدد فقط مربوط به آمریکایی ها بود نه هم پیمان هایشان ...
چنانکه سربازان بریتانیایی نیز به ۴۵ هزار زن و همچنین نیروهای فرانسوی به ۵۰ هزار زن آلمانی تجاوز کردند.
افزون بر آن، سربازان آمریکایی ۳،۵۰۰ زن فرانسوی را مورد تجاوز قرار دادند با اینکه فرانسویها هم پیمانشان بودند!!
۰

کامبوج و لائوس و پاناما و نیکاراگوئه، نمادهای عدالت آمریکایی!!

 جنایات غرب

کامبوج و لائوس و پاناما و نیکاراگوئه، نمادهای عدالت آمریکایی!!

کامبوج و لائوس، نمادهای عدالت آمریکایی!!

 در اواسط ماه مه سال ۱۹۷۵، جرالد فورد رییس جمهور وقت آمریکا، دستور حمله ی هوایی، دریایی و زمینی را به کامبوج، همسایه ویتنام، صادر کرد.
 پیت مک کلوی، نماینده کالیفرنیا در کنگره، پس از سفر به کامبوج درباره آنها چنین گفت :" حوادث کامبوج بزرگترین شرارتی است که ما در یک کشور خارجی مرتکب شده ایم. تنها دلیل این رفتارها منافع ما بوده است!"
 لائوس، همسایه دیگر ویتنام، نیز از تمدن آمریکا بی نصیب نماند. " جنگنده های آمریکایی طی دو سال پی در پی در زمان جنگ ویتنام و به صورت روزانه روستاها و شهرهای شمال شرقی لائوس را بمباران کردند، به صورتی که هزاران نفر از ساکنان این مناطق مجبور شدند طی این دو سال بیشترین اوقات خود را در غارها و گودال های زیرزمینی بگذرانند."
۰

جنایات آمریکا در ویتنام

 جنایات غرب

جنایات آمریکا در ویتنام
جنگ برنجی 
 هجوم آمریکا به ویتنام هشت سال ( ۱۹۶۴ تا ۱۹۷۲ ) به طول انجامید و تنها دلیل این هجوم این بود که ویتنامی ها می خواستند به شیوه ای که خودشان دوست دارند زندگی کنند نه به شیوه ای که آمریکا دیکته می کند! این جنگ منفعت اقتصادی آمریکا را تامین می کرد.
 یکی از مشاغل اصلی مردم ویتنام برنج کاری بود. آنها در شالیزارهایشان ماهی هم پرورش می دادند تا عالاوه بر برنج از ماهی هم بتوانند استفاده کنند. آمریکایی ها نیز به دنبال فروش برنج خود به ویتنام بودند و تصمیم گرفتند ویتنام را مجبور به خرید برنج آمریکایی کنند!! 
 جان مک ناتون، معاون وزیر دفاع آمریکا، در اوایل سال ۱۹۶۶ پیشنهاد کرد که سدها و آب بندهای ویتنام تخریب شود تا سیل تمام شالیزارها را نابود کند. از آن پس ویتنام مجبور به خرید برنج آمریکا شد و یکی از هزینه هایی که باید پرداخت می کرد عدم همکاری با چریک های ویتنامی یعنی ویت کنگ ها ( Viet cong ) و خبرچینی برای ارتش آمریکا بود‌. (ویت کنگ یک سازمان سیاسی و نظامی در ویتنام بود که با حمله نظامی آمریکا مقابله نمود‌.)
۰

مقام علی بن ابی طالب علیه السلام

 اهل بیت (ع)

مقام علی بن ابی طالب علیه السلام
مرحوم علامه سیدمحمد حسین طهرانی درکتاب ارزشمند معادشناسی از استادشان مرحوم علامه طباطبائی نقل میکنند که:
در کربلا واعظی بود به نام سیدجواد که ساکن کربلا بود ولی در ایام محرم و عزا برای تبلیغ به نواحی و روستاهای دوردست میرفت نماز جماعت میخواند و مسائل شرعی میگفت و سپس به کربلا برمیگشت. (او میگفت): یکبار گذرم افتاد به روستائی که همه اهالی آن سنی مذهب بودند و در آنجا برخورد کردم با پیرمردی محاسن سفید و نورانی و چون دیدم سنی است بااو از در صحبت و مذاکره وارد شدم ولی دیدم الآن نمیتوانم تشیع را به او بفهمانم چون این مرد ساده لوح و پاکدل چنان قلبش از محبت غاصبین خلافت سرشار است که آمادگی ندارد و شاید گفتن حقیقت مطلب به او نتیجه برعکس بدهد. تا اینکه یک روز برای اینکه راه مذاکره با او را باز کنم وبه تدریج ایمان در دل او پیدا شده و شیعه گردد از او پرسیدم:شیخ شما کیست؟(عربها به بزرگ و رئیس قبیله شیخ میگویند) پیرمرد در پاسخ گفت:شیخ ما یک مرد قدرتمندی است که چندین خان ضیافت دارد. چقدر گوسفند دارد. چقدر شتر دارد. چهارهزار نفر تیر انداز دارد. چقدر عشیره و قبیله دارد... من گفتم: به به از شیخ شما چقدر مرد متمکن و قدرتمندی است! پیرمرد رو کرد به من و پرسید: شیخ شما کیست؟
تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده