ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۹ مطلب در خرداد ۱۳۹۶ ثبت شده است

۰

تجارت قانونی انسان - جنایات غرب

 جنایات غرب

تجارت قانونی انسان - جنایات غرب

تجارت کودکان به منظور بهره کشی جنسی سومین کسب و کار سودآور در آمریکاست و قوانین آمریکا در این خصوص مشکل خاصی ایجاد نمی کند و تاجران کودک می توانند با کمترین مانع و مشکل به تولید ثروت بپردازند. (۱)

۰

سید حسین خمینی کیست؟

 سیاسی و فرهنگی

سید حسین خمینی کیست؟
سید مصطفی خمینی فرزند حضرت امام (ره) دو فرزند داشت فرزند دختر،سیده مریم نام داشت که پزشک شد و چندی در امارات متحده عربی (دوبی) و اکنون در سوئیس زندگی می‌کند و فرزند پسر، سیدحسین خمینی است که طلبه و روحانی شد و در سال‌های اول انقلاب اسلامی وارد عرصه سیاست شد.
۱

چه نوع دروغى روزه را باطل مى ‏کند؟

 روزه

چه نوع دروغى روزه را باطل مى ‏کند؟

همه مراجع (به جز بهجت، سیستانى و مکارم):

 دروغ بستن به خدا، پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله، امامان و بنابر احتیاط واجب پیامبران، جانشینان آنان و حضرت زهرا علیها السلام.
۵

پاسخ استاد رائفی پور به سخنان دیروز رئیس جمهور

 سیاسی و فرهنگی

پاسخ استاد رائفی پور به سخنان دیروز رئیس جمهور

با خبر شدم جناب آقای دکتر روحانی رئیس جمهور محترم فرموده اند :

"امیرالمومنین مبنای ولایت و حکومت را نظر مردم و انتخاب مردم می‌داند. گفت هرکسی که شماها او را برگزینید من هم اطاعت می‌کنم"
۰

فرزندان و نوادگان امام خمینی این روزها چه می‌کنند؟

 سیاسی و فرهنگی

فرزندان و نوادگان امام خمینی این روزها چه می‌کنند؟

خدیجه ثقفی  همسر امام، دختر یکی از متمولین دوران خود بود که به گفته خودش، هیچگاه تصور نمی کرد با یک روحانی ازدواج کرده و از ملک پدری خود در شمال تهران راهی قم شود. اما او به همراه جهیزیه و کنیزی که به رسم معمول آن دوران از سوی خانواده عروس تهیه می‌شد، راهی قم و خانه به اصطلاح نقلی آیت الله شد. ایشان در ۱ فروردین ۱۳۸۸ در ۹۶ سالگی درگذشت.

 مصطفی خمینی فرزند ارشد امام خمینی کنار پدر علیه حکومت پهلوی به فعالیت سیاسی پرداخت. او در ۱ آبان ۱۳۵۶ در سن ۴۷ سالگی طی حادثه‌ای که جزئیات آن همچنان مورد بحث است شهید شد. 
۰

یاران واقعی

 اهل بیت (ع)

یاران واقعی

عده ای از اصحاب امام صادق علیه السلام در کوفه به امام صادق ع نامه ای به این مضمون نوشتند:

مفضل با کبوتر بازان و کسانی که شراب می نوشند و افراد ظاهرا لاابالی مجالست و همنشینی دارد فلذا شایسته است که شما به او نامه ای بنویسید و به او امر کنید که با این افراد مجالست نکند.
۰

حکایت لاتی که عاقبت بخیر شد

 تاریخی و اجتماعی

حکایت لاتی که عاقبت بخیر شد
یکی از لاتهای تهران آدمی بود خیلی لاابالی،از گردن کلفت های تهران بود در میدان قیام کوچه شتربان می نشست مادرش رفته بود برایش خواستگاری ، شب پس از آن که از مراسم خواستگاری برگشتند منزل ، دید مادرش خیلی ناراحته،پرسید:مادر چرا ناراحتی؟
گفت:یک صحنه ای من امروز در این خونه دیدم خیلی دلم سوخت.گفت:چی دیدی؟
 گفت:حقیقت امر این است که اینها در خانه یک کُلفَتی داشتند،هم کر بود و هم لال و خیلی هم زیبا بود و در منزل پذیرایی میکرد من دیدم ایشان که کار میکند آرام آرام گریه میکند و اشکهایش را یواش پاک میکند.
۰

وطن کجاست و کجا مصداق وطن یک شخص است?

 فرهنگی

وطن کجاست و کجا مصداق وطن یک شخص است?

  وطن کجاست و کجا مصداق وطن یک شخص است؟
وطن دارای مصادیق یا اقسام گوناگونی است:

  جایی که شخص و خانواده اش در آن متولد شده و سال ها زندگی کرده است؛ به گونه ای که اهل آن مکان محسوب می شود.
 
چنین جایی مادامی که شخص در آن ریشه ای دارد و وقتی به آن جا می رود، عرفاٌ مسافر محسوب نمی شود، وطن وی است. پس تا وقتی مثلاً پدر و مادر وی در آن جا زندگی می کنند و او هر از چند گاهی برای دیدن آنها به این مکان می رود، در آن جا مسافر نیست. البته اگر از فامیل درجه یک وی کسی در آن جا باقی نماند و وی قصد بازگشت به آن جا را نداشته باشد و خودش نیز در آن جا صاحب ملکی نباشد و به ندرت به آن جا سفر کند، دیگر آن مکان وطن محسوب نمی شود.

تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده