ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۳ مطلب در آذر ۱۳۹۵ ثبت شده است

۱

منجی در دیدگاه اهل سنت

 مهدویت و آخر الزمان

منجی در دیدگاه اهل سنت

اعتقاد به منجی آخرالزمان فقط در نظر اهل سنت ، از جمله مباحث بسیار مهم در زمینه مهدویت میباشد. اینک اعتقاد به منجی را از دیدگاه فرق مختلف اهل سنت بررسی میکنیم.

الف. دانشمندان شافعی

آنان توجه خاص و ویژه ای به موضوع مهدویت داشته اند و در بسیاری از آثار و نوشته های خود، از زوایای مختلف به طرح این بحث و مباحث پیرامونی آن پرداخته اند؛ گاهی با ذکر روایات و احادیث مربوط، گاهی با بیان ویژگیها و اوصاف حضرت و دیگر گاه با رد اشکالات و شبهاتی که در این حوزه وارد شده است.

۰

بررسی کتابهای مسیحیان

 سایر فرقه ها و ادیان

بررسی کتابهای  مسیحیان

مسیحیان چهار انجیل معروف دارند که تنها دو عدد از آنها مربوط به حواریون است و در این میان اهمیت انجیل برنابا از آن جهت است که برنابا نیز از جمله حواریونی است که سران کلیسا آنها را رسل گویند اما خواندن این انجیل در مقطعی از زمان به همراه چند کتاب دیگر از سوی پاپ ممنوع اعلام شد.

۰

منجی در مسیحیت

 مهدویت و آخر الزمان

منجی در مسیحیت

اعتقاد به منجی آخرالزمان فقط اختصاص به دین اسلام و مذهب تشیع ندارد. موعودگرایی مورد تأیید همه ی ادیان الهی و پیروان آنها بوده است و همیشه در انتظار ظهور منجی بوده اند. از ادیان الهی که صاحب پیروان زیادی نیز هست ، دین مسیحیت است. در باور مسیحیان حضرت عیسی علیه السلام در آخرالزمان باز خواهد گشت و او همان موعود آخرالزمان است. اما براساس نص صریح انجیل و تعلیمات مسیح علیه السلام ، که مسیحیان براساس عقاید باطل خود او را پسر خدا می خوانند ، پسر انسان (فرزند پیامبر آخرالزمان) که همان امام عصر ارواحنا له الفداه باشد ، منجی موعود میباشد و در دوران بی عدالتی ظهور خواهد نمود وجهان را از عدل پر خواهد کرد و مسیح نیز پشت سر او نماز خواهد خواند.

تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده