ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۱۱ مطلب در آبان ۱۳۹۴ ثبت شده است

۰

حسن عباسی تبرئه شد

 سیاسی و فرهنگی

حسن عباسی تبرئه شد

مدتی قبل دکتر حسن عباسی ؛ حسن روحانی را متهم به گفتگوی محرمانه با مسئول اسرائیلی میکند ؛ دولت هم بدون تکذیب خبر از او شکایت میکند ؛ ولی بعد بررسی دادگاه حسن عباسی به دلیل مدارک مستند تبرئه میشود.

استاد حسن عباسی: زمانی که این بحث را مطرح نمودیم پیش بینی کردیم که دو احتمال وجود دارد. اولین احتمال این بود که اگر مقامات دولتی این مذاکره را تکذیب کنند ما به دهان اسرائیل زده ایم و آنها را محکوم می کنیم که چرا چنین شایعه ای را منتشر می کنید و احتمال دوم این که اگر دوستان این اظهارات را تکذیب نکنند مشخص می‌شود که قضیه ای وجود دارد که متاسفانه اتفاق دوم رخ داد.


ترجمه فارسی متن سخنان جلسه حسن روحانی در سال ۶۵ با اسراییلی ها

۰

انیمیشن brave

 انیمیشن

انیمیشن brave
انیمیشن شجاع(Brave) آخرین محصول بزرگترین شرکت انیمیشن سازی دنیا یعنی پیکسار است. پس از اینکه سال گذشته انیمیشن ماشینهای 2 که یکی از معدود دنباله سازی های پیکسار محسوب می شد، نتوانست مخاطبان این کمپانی را آن طور که باید و شاید راضی کند و با استقبال سرد منتقدین نیز مواجه شد این بار پیکسار با یک چرخش صد و هشتاد درجه‏ ای سراغ یک داستان تاریخی با محوریت یک قهرمان زن رفته است تا علاوه بر جبران شکست سال گذشته بتواند انتقادی را که همواره بر این کمپانی وارد بود، یعنی فضای مردانه‏ آثار ساخته شده توسط این کمپانی، را پاسخ گوید.

می‏ توان گفت سیزدهمین ساخته‏‏ استودیوی مشهور پیکسار اولین اثر این کمپانی است که خط اصلی داستان آن حول و حوش جنس مونث می‏ گردد و قهرمانان آن دو زن از دو نسل متفاوت هستند که رابطه‏ آنها داستان فیلم را رقم می ‏زند. همچنین پیکسار برای آنکه فضای زنانه‏ فیلم و رابطه‏ قهرمانانش به خوبی از کار درآید برای اولین بار کارگردانی یکی از آثار خود را به یک کارگردان زن سپرده است. این فیلم به خاطر داستان گیرا و جدیدش در زمان اکران تحسین منتقدان را برانگیخت و فروش بسیار بالایی هم داشت.

گوشه ‏ای از داستان
۱

تهاجم فرهنگی - قسمت چهارم - هالیوود - انیمیشن

 یهود و آمریکا

تهاجم فرهنگی - قسمت چهارم - هالیوود - انیمیشن

صنعت هالیوود، سالانه با ساختِ نزدیک به هزار فیلم  توانسته است هیمنه فرهنگی و رسانه ­ای وصف ناپذیری را بر جهانیان تحمیل کند؛ این روند اغواگری، در لوای سرگرمی و غفلت تا کنون آثار مخربی را در میان تمامی مخاطبان و بلاخص کودکان و نوجوانان به جا گذاشته است.

در این میان انیمیشن­ ها، علی رغم محدود بودنشان در نسبت با کل محصولات هالیوود جایگاه ویژه ­ای دارند؛ به مرور زمان و به مدد تکنولوژی­ها و پیشرفت­ های چشمگیر در این عرصه انیمیشن­ ها توانسته اند نفوذ خود را در میان تمامی مخاطبان هالیوود بسط دهند و با ایجاد جذابیت­ های بصری و کیفی لحظاتی سرگرم کننده تر از دیگر فیلم های هالیوودی را برای مخاطب رقم بزنند.

در انیمیشن، همانند دیگر فیلم­ های هالیوود بزرگترین خطر را می‌توان در بْعد سرگرمی آن جستجو کرد؛ انیمیشن در ظاهری سرگم کننده تر از دیگر فیلم های هالیوود به خوبی توانسته است با اغواگری شدید و ذائقه سازی هوشمند و هم چنین باور مند سازی مخاطب، خواسته های خود را در غالب سرگرمی و تفریح به مخاطب القا کند.

۰

همه چیز درباره کارتون پینوکیو

 انیمیشن

همه چیز درباره کارتون پینوکیو

کارتون قدیمی پینوکیو که شرکت فیلمسازی والت دیزنی آن را در سال 1940 منتشر ساخت، هنوز مورد توجه کودکان و بزرگسالان اقصی نقاط جهان قرار می‌گیرد. اما، داستان این عروسک چوبی مبتنی بر یک تمثیل عمیق معنوی و برپایه آموزه‌های سری است که به ندرت درباره آنها سخن به میان می‌آید. در این گزارش، ما به منشا و ریشه شکل‌گیری این داستان انیمیشنی و نیز لایه‌‌های پنهان آن نگاه اجمالی خواهیم انداخت.کارتون پینوکیو یکی از پیچیده‌ترین فیلم‌هایی است که برای کودکان ساخته شده است. آیا این کارتون می‌تواند داستان نمادین مبالغه‌آمیزی از معنویت و جامعه مدرن باشد؟ آیا در این فیلم نشانه‌هایی از عضویت در آیین‌های مرموز و اسرارآمیز وجود دارد؟

البته نیازی به گفتن نیست، این فیلم در حال حاضر محصول پرکاربردی در فرهنگ عمومی جامعه امروز است. تا به حال چند نفر این کارتون را ندیده‌اند؟ از سوی دیگر، چند نفر از مفاهیم پنهان کارتون پینوکیو اطلاع دارند؟ در پشت پرده ماجرای این عروسک خیمه شب بازی که تلاش دارد تا تا پسر خوبی باشد، یک تمثیل عمیق معنوی نهفته است که ریشه در مکاتب سری علوم خفیه دارد.

از زاویه نگاه یک مبتدی، داستان کودکانه پینوکیو که درباره "خوب بودن" است و نکات قابل تاملی درباره "دروغ نگفتن" دارد، در نهایت به اثری کلاسیک برای بزرگسالان در راستای تلاش برای رسیدن به خردمندی و روشنگری معنوی تبدیل می‌شود. فضای بی‌رحم داستان پینوکیو تصویر هولناکی از دنیای مدرن ما را نمایش داده و شاید قصد دارد تا راه فرار از دام‌های این دنیای مدرن را به ما نشان دهد. با توجه به سابقه حرفه‌ای نویسنده داستان و مراجعه به منابع کتب ادبی می‌توان به مفاهیم اسرارآمیز پنهان در کارتون پینوکیو پی برد.

خاستکاه شکل‌گیری داستان پینوکیو
۲

برند های شیطانی

 فراماسونری و شیطان پرستی سیاسی و فرهنگی

برند های شیطانی

برندها و مارک های معروفی که اغلب ما در طول روز از آنها استفاده می کنیم یا حداقل با نام آنها آشنا هستیم ، اغلب پشت پرده هایی سخیف و منزجر کننده دارد. مارک هایی که ما با استفاده از آنها ضمن حمایت مالی از دشمنان اسلام و ایران و خروج ارز از کشور ، از گروه هایی با تفکرات فراماسونی و همجنس گرایانه پشتیبانی می کنیم. برخی از این مارک های معروف متعلق به اسرائیل است و این یعنی اینکه هرکدام از ما با تهییه اقلام متعلق به آن شرکت ، با حمایت مالی خود ، زمینه را برای کشتار کودکان فلسطینی و دیگر مظلومان جهان توسط رژیم صهیونیستی را فراهم می کنیم. برخی از این برندهای معروف را در ادامه مطلب مورد بررسی قرار می دهیم.

۰

به تصویر کشیدن فاجعه ی منا در سریال امریکایی تحت عنوان مردگان متحرک

 فراماسونری و شیطان پرستی

به تصویر کشیدن فاجعه ی منا در سریال امریکایی تحت عنوان مردگان متحرک


در قسمت یک فصل 6 سریال معروف The walking dead می بینیم که قهرمان فیلم تعداد بیشماری از زامبی ها (مرده های متحرک) را که در جایی شبیه معدن جمع شده اند در مسیر های مشخصی در خیابان ها به حرکت در می آوردند تا آن ها را به سمت محل قتل عام آنها بکشانند. شخصیت های سریال در جایی هستند که دیوارهای حائل در اطراف آن ساخته شده و از ورود زامبی ها جلوگیری می کند. زامبی ها در مسیر حرکت به دیوارها می رسند و تعدادی از آنها در آنجا زیر دست و پا له می شوند و از بین می روند. در ابتدایی فیلم نشان می دهد که یک تریلی از بالای معدن بر سر زامبی ها می افتد و گرد و خاک زیادی بلند شده و تعداد زیادی از زامبی ها از بین می روند.

تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده