ابزار اینستا گرام

تیک ابزارابزار اینستا گرام برای وبلاگ

ابزار تلگرام

تیک ابزارابزار تلگرام برای وبلاگ

۳۴ مطلب در مهر ۱۳۹۴ ثبت شده است

۰

آیا امام حسین (ع) از کلمه « منوا علی » در جریان شهادت حضرت علی اصغر (ع) استفاده نموده است؟

 شبهات محرم و عاشورا

آیا امام حسین (ع) از کلمه « منوا علی » در جریان شهادت حضرت علی اصغر (ع) استفاده نموده است؟

یکی از حوادث سخت و جانکاه روز عاشورا شهادت طفل شیرخوار و شش ماهه ی امام حسین (ع) ، حضرت علی اصغر (ع) است. در مورد این حادثه و این که چرا امام حسین (ع) طفل شش ماهه اش را از خیمه بیرون آورد و روبه روی دشمن قرار داد نظرات مختلف و متفاوتی وجود دارد . حتی بارها از مداحان در مراسمات عزاداری شنیده ایم که امام حسین(ع) تا هنگام شهادت حضرت علی اصغر(ع) بجز خدا از کسی درخواستی نکرده بودند ، اما برای نجات دادن جان طفل شیرخوارش رو به سپاه عمر سعد (لع) زد و از آنها خواست تا با مقداری آب منت بر وی گذاشته و جان طفل شیرخوارش را نجات دهند. و کلمه ی «منوا علی » را نیز به زبان می آورند و می گویند که حضرت سیدالشهداء (ع) از این کلمه در آن لحظه استفاده نموده است. اما با توجه به اینکه امام حسین(ع) ، امام معصوم است و چنین عملی از ایشان بعید به نظر می رسد ، سعی در این داریم تا نظرات و نقل و قول های مختلف پیرامون شهادت حضرت علی اصغر (ع) را بررسی کنیم تا مشخص شود که لفظ «منوا علی» آیا واقعاً توسط حضرت حسین (ع) بکار برده شده است؟

۰

عبرت تاریخ - ساکتین فاجعه کربلا - عبیدالله بن حر جعفی

 اهل بیت (ع)

عبرت تاریخ - ساکتین فاجعه کربلا - عبیدالله بن حر جعفی

در حوادث کربلا به غیر از افراد جبهه حق و باطل ، گروهی سومی نیز وجود داشت که نه در سپاه الهی امام حسین (ع) بودند و نه در سپاه یزید. یکی از این افراد عبیدالله بن حر جعفی است که خواندن سرگذشت وی عبرت انگیز است.ابن حر یکی از اشراف کوفه بود و زمانی که متوجه شد امام (ع) قصد سفر به کوفه را دارد ، از کوفه خارج شد تا نه به سپاه امام (ع) بپیوندد و نه در مقابلش بایستد.در توقفگاه قصر بنی مقاتل کاروان امام و ابن حر به هم رسیدند ، امام از وی دعوت نمود اما ابن حر دعوت امام را نپذیرفت و سپس خود امام به خیمه ی عبیدالله رفت و گفتگویی بین امام (ع) و عبیدالله بن حر جعفی انجام گرفت که به هر ترتیب عبیدالله حاضر به همراهی امام (ع) نشد. عبیدالله بن حر جعفی پس از وقوع حادثه کربلا ، بارها از اینکه امام (ع) را یاری نکرده بود ابراز پشیمانی می کرد . مظلومیت کودکان اباعبدالله الحسین (ع) و صورت نورانی امام (ع) هم که به گفته ی خود ابن حر هیچ چهره و چشمانی زیباتر و جذاب تر از صورت امام حسین(ع) ندیده بود ، هم نتوانست وی را برای یاری امام (ع) متقاعد سازد. نوشته ی زیر شرح گفتگوی بین امام حسین(ع) و عبیدالله بن حر جعفی است که می تواند عبرت انگیز باشد.

۰

بازی فوتبال 98 برای آندروید + دانلود

 کتاب و نرم افزار

بازی فوتبال 98 برای آندروید + دانلود

در میان سبک بازی های کامپیوتری همواره بازی هایی که در سبک های پرطرفدار و بدون محدودیت سنی ، ساخته شده اند ، به یکی از پرطرفدارترین و زیبا ترین بازی ها تبدیل شده اند. پس از مدت زمان طولانی که پس از کنسول های بازی مانند میکرو و سگا ، کنسول بازی پلی استیشن یک تحول عظیم در کنسول های بازی ایجادکرد و بازی های کنسول های میکرو و سگا به یک خاطره تبدیل شد و کنسول پلی استیشن یکی از جذابترین وسایل سرگرمی به حساب می آمد.

حال شما اگر به سبک فوتبال علاقه مند باشید و بازی با کنسول بازی پلی استیشن 1 را تجربه کرده باشید حتما سری بازی های Winning Eleven را تجربه و بازی کرده اید.
سری Winnig Eleven نامی آشنا برای دوستداران رشته ورزشی فوتبال بحساب می آید. که سازنده آن یعنی کونامی یکی از پر طرفدارترین و محبوب ترین کمپانی های ساخت بازی های رایانه ای می باشد و یکی از عوامل محبوبیت این کمپانی همین سری بازی های Winning Eleven می باشد که در آنها سبک ورزشی فوتبال در قالب بازی با کنسول پلی استیشن 1 که در این سری از بازی ها جذابیت و هیجان به اوج خود می رسد و با سبک جذابی در بازی پیگیری می شود که شاید به یکی از بازی های خاطره انگیز در میان افراد به حساب می آید. حالا شما می توانید این بازی زیبا را در ادامه مطلب  از کافه بازار دریافت نمایید.

۰

انیمیشن بچرخ تا بچرخیم + دانلود

 کلیپ

انیمیشن بچرخ تا بچرخیم + دانلود

پویا نمایی زیبای بچرخ تا بچرخیم انیمیشنی با موضوع پرونده هسته ای است که می توانید در ادامه دانلود نمایید. بعد «برجام» چی می شه؟ اگه آمریکاییا بیان ایران، چی کار می کنن؟ ما باید چی کار کنیم؟ انیمیشن «بچرخ تا بچرخیم» قصه فرفره ساختن «مسعود» و «مجید» و «مصطفی» است؛ ماجرای توافق «عمو حسن» با «آقای سام»؛ تا هم فرفره های بچه ها بچرخه و هم چرخ زندگی بزرگترا. جنجالی ترین فیلم انیمیشن امسال رو از دست ندین.

۰

نظر آیت الله العظمی وحید خراسانی درباره انقلاب ، نظام جمهوری اسلامی و رزمندگان اسلام

 مراجع و علما

نظر آیت الله العظمی وحید خراسانی درباره انقلاب ، نظام جمهوری اسلامی و رزمندگان اسلام

من خودم مدتها است که آرزو داشتم که به این سرزمین و دیار سفری بکنم آن هم این سفر فقط به حساب اینکه خودم بیایم از این سفر استفاده کنم و فقط مقصد خودم این بوده که در مجلس شما شرکت کنم چون مجلس شما مجلس دعا است. و این دعا به نظر من مستجاب است. و تمام شرایط اجابت دعا در این سرزمین فراهم است.

ایشان سخنانشان را با چند نصیحت اخلاقی به رزمندگان به پایان می برند.

۰

حقه های کریس آنجل ؛ شعبده یا واقعیت

 سیاسی و فرهنگی یهود و آمریکا

حقه های کریس آنجل ؛ شعبده یا واقعیت

کریس آنجل کیست؟

کریس آنجل Christopher Nicholas Sarantakos در سال ۱۹۶۷ در آمریکا بدنیا آمد. او به همراه مادر یونانی، پدر و دو برادرش Costa و JD و دوگربه خانگیش در نیویورک بزرگ شد. او در نوجوانی به یادگیری و نواختن سازهای موسیقی مثل فلوت و آکودیون پرداخت. یکی از بزرگترین مشکلات کریس در زندگی از دست دادن پدرش بدلیل سرطان بود. وقتی در سن ۶ سالگی عمه او یک شعبده بازی با ورق برای او انجام داد مسیر زندگی کریس تغییر کرد و از همان دوران به انجام کارهای عجیب و غریب و شعبده بازیهایی که بیشتر جنبه واقعیت داشته باشند پرداخت. دو نفر از بزرگترین شعبده بازانی که او را تحت تاثیر قرار دادند و کریس از کارهای آنها الهام میگیرد Harry Houdini و Aldo Richiardi هستند. وی بخاطر تردستی هایی که انجام می دهد بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است و افراد زیادی بر این باورند که تمام حرکات و افعال وی حاصل کمالات و کرامات معنوی و روحی وی است و به هیچ عنوان وی را یک شعبده باز نمی دانند. البته قبلاً نیز دیوید کاپرفیلد نیز با انجام دادن کارهای فوق العاده به شدت مورد توجه عوام مردم بود.در اینجا به چند مورد از شعبده های کریس آنجل می پردازیم و سپس نظر یکی از اساتید شعبده بازی در ایران را در مورد تردستی های آنجل برای شما می آوریم.

شعبده یا واقعیت ، حقیقت ماجرا چیست؟

بلند شدن از روی زمین

۰

تهاجم فرهنگی - قسمت سوم - ماهواره و شبکه های ماهواره ای

 سیاسی و فرهنگی یهود و آمریکا

تهاجم فرهنگی - قسمت سوم - ماهواره و شبکه های ماهواره ای

ایجاد شبکه های تلویزیونی ماهواره ای یکی دیگر از حربه های دول غربی برای تحت تأثیر قرار دادن افکار و عقاید مردم مسلمان علی الخصوص ملت ایران است. به طوری که اکنون حدود 17000 (هفده هزار) شبکه ی ماهواره ای با مضامین مختلف درحال فعالیت هستند و غالباً نیز مروج فرهنگ عریانی و بی بندوباری هستند و بنیان خانواده ها را نشانه گرفته اند. در این بین وجود 380 کانال خاص موسیقی، 252 کانال کودک و نوجوان و 74 شبکه مد که عمدتا مبلغ عریانی هستند و همچنین بیش از 40 شبکه فارسی زبان نیز در زمینه های سیاسی، فیلم و سریال، شو و موسیقی و تبلیغ کالا در حال فعالیت هستند که میزان رشد آنها نیز زیاد است. همانطور که ملاحظه می کنید غربی ها فکر همه جا را کرده اند و در تمام زمینه ها و برای تمام اقشار برنامه ریزی دقیق و مدونی دارند. از کودک و نوجوان گرفته که با برنامه های هدف دار در حال تغییر نگرش آنها برای آینده هستند ، جوانانی که آنها را با انواع موسیقی ها و فیلم های مستهجن و سکسی سرگرم می کنند و ایده و هدف و ایمان و آینده را از آن می گیرند ، خانواده ای که با دیدن فیلم و سریال های فاسد غربی به توهم فرهنگ برتر دچار می شود و بنیان آن از هم می پاشد ، اقتصاد بومی که با تبلیغ کالاهای خوش رنگ ولعاب غربی فلج می شود و مردمی  که با خبرهای سیاسی دروغ و برنامه های مذهبی خرافی و شیطنت آمیز دچار سردرگمی ، ضعف ایمان و بصیرت و در نتیجه فریب می شوند. قصد داریم که به چند شبکه ی ماهواره ای محدود در بین آن 17000 شبکه ی فعال در این زمینه ها  بپردازیم .ابتدا باید این شبکه ها را به دسته های مختلفی تقسیم کرد، این تقسیم بندی بر اساس نوع برنامه این شبکه ها و اهداف آنها می باشد:

1 - شبکه های خبری و سیاسی
2 - شبکه های مروج فرهنگ و مدل زندگی غربی (life style) معروف به شبکه های لس آنجلسی
3 - شبکه های اعتقادی و مذهبی

1 - شبکه های خبری و سیاسی:
درباره این شبکه های بحث زیاد است که ما نمی خواهیم به تفضیل به آن بپردازیم. اما نکته حائز اهمیت این است که تمامی این شبکه ها دارای رویکرد اپوزوسیون نسبت به جمهوری اسلامی هستند؛ اما دارای دیدگاه مشترک نیستند؛ عده خواهان لیبرالیسم، عده ای دموکرات، بعضی کمونیست و اندک نفراتی هم شاه دوست هستند و به دنبال آریستو کراسی.


BBC persian ( بی بی سی فارسی):

۰

آیا جنگ مقدس روسها، جنگ آخرالزمان است؟

 مهدویت و آخر الزمان بیداری اسلامی و جنگ جهانی

آیا جنگ مقدس روسها، جنگ آخرالزمان است؟

روایات اسلامی از روی دادن جنگ جهانی مهیب و سهمگین پیش از ظهور حضرت ولی عصر (روحی له الفداه) خبر می دهد و جالبتر اینکه در روایات تصریح شده که جنگ از طرف روسها آغاز خواهد شد و لااقل یک طرف درگیری روسها هستند. با آغاز عملیات های هوایی روسیه در شام و بر علیه گروه تروریستی داعش کشورهای متعددی از جمله آمریکا ، آلمان ، فرانسه ، رژیم صهیونیستی و رژیم آل سعود در مقابل این اقدامات روسها  و نیز موضع گیری شدید ناتو ، می توان انتظار شروع جنگ جهانی سوم یا به تعبیر کلیسای ارتدوکس روسیه «جنگ مقدس» را داشت. قطعاً با پیروزی ارتش سوریه با کمک مسکو و به خطر افتادن منافع آمریکا ، آمریکا و همپیمانانش ساکت نخواهند نشست و با تجهیز اروپا بر ضد مسکو به مقابله با آن بر خواهند خواست.

کلیسای ارتودکس روسیه: جنگ مقدس ، جنگ آخرالزمان است.

به نقل از سایت شبکه سی ان ان؛ سخنان کلیسای ارتدوکس روسیه درباره جنگ روس ها در سوریه تحت عنوان «جنگ مقدس»موجی از واکنش ها را در شبکه های اجتماعی به همراه داشت.بر پایه این گزارش؛ «وسی وولد شاپلین» مقام بلندپایه در کلیسای ارتدوکس روسیه جنگ روس ها در سوریه را برای حمایت مستضعفان عنوان کرد و از این جنگ به «جنگ مقدس» یاد کرد. کاربران شبکه های اجتماعی  جنگ روس ها در سوریه را شمارش معکوس برای پایان دوره آخرالزمان عنوان کردند که این جنگ در «دابق» سوریه صورت خواهد گرفت.کاربران شبکه های اجتماعی همچنین عنوان شدن جنگ مقدس از سوی کلیسای ارتدوکس را به معنای اعلام جهاد از سوی مسیحی ها قلمداد کرده اند.لازم به ذکر است که دابق نام روستایی نزدیک شهر حلب در شمال سوریه و نزدیک مرز ترکیه است که بنا بر روایاتی حوادث آخر الزمان از این روستا شروع می شود.داعش هم برای تاکید به اعتقادات خوددر این رابطه ارتش موسوم به دابق تشکیل داده که فرماندهی آن را 5 نفر برعهده دارند که 3 نفر از آنان ازبکستانی و دو نفر چچنی هستند که در حومه حلب استقرار یافته اند.این افراد شبکه ارتباطی ویژه و دستگاه‌های تماس بی‌سیم دارند که با وسایل و تجهیزات ارتباطی دیگر عناصر داعش ارتباطی ندارد.عناصر این گروه به دقت انتخاب می شوند. سوری ها اجازه عضویت در ارتش دابق را ندارند و در مقابل 50 درصد از قفقازی‌ها این گروه را تشکیل می دهند.

دلیل حمله روسها به مواضع داعش به چه علّت است؟

۰

بنیان مرصوص

بنیان مرصوص

پیام رهبرانقلاب در پی شهادت سردار سرافراز سپاه اسلام سردار سرتیپ حسین همدانی

۰

سردار حسین همدانی به دوستان شهیدش پیوست

 سیاسی و فرهنگی بیداری اسلامی و جنگ جهانی

سردار حسین همدانی به دوستان شهیدش پیوست

انا لله و انا الیه راجعون

سردار سرتیپ حسین همدانی از مشاوران ارشد در امور مستشاری دیشب در طی عملیاتی در سوریه به شهادت رسید و به دوستان شهیدش مهدی باکری ، حمید باکری، احمد کاظمی، علی صیاد شیرازی، حسین خرازی، حاج ابراهیم همت، محمد جهان آرا، و... پیوست.


حسین همدانی کیست؟

۲

انیمیشن روز مباهله + دانلود

 اهل بیت (ع) کلیپ

انیمیشن روز مباهله + دانلود

مباهله پیامبر اسلام (ص) با مسیحیان نجران در 24 ذی الحجه اتفاق افتاد . پیامبر(ص) طی نامه ای مسیحیان نجران را به اسلام دعوت کرد که آنها نپذیرفتند... شما می توانید در این خصوص انیمیشنی را از لینک زیر دانلود کرده و از آن لذت ببرید.


۰

مباهله

 سیاسی و فرهنگی اهل بیت (ع)

مباهله


هیات مسیحیان نجرانى مرکب از عاقب و سید و گروهى که با آنها بودند، خدمت پیامبر (صلی الله علیه و آله) رسیدند و عرض کردند: آیا هرگز دیده‏اى فرزندى بدون پدر متولد شود، در این هنگام آیه "إِنَّ مَثَلَ عِیسى‏ عِنْدَ اللَّهِ ..." نازل شد و هنگامى که پیامبر (صلی الله علیه و آله) آنها را به مباهله دعوت کرد. ("مباهله" در اصل به معنى رها کردن و قید و بند را از چیزى برداشتن است، و "ابتهال" در دعا به معنى تضرع و واگذارى کار به خدا است. و اگر آن را گاهى به معنى هلاکت و لعن و دورى از خدا گرفته‏اند نیز به خاطر این است که رها کردن و واگذار کردن بنده به حال خود این نتائج را به دنبال مى‏آورد. اما از نظر مفهوم متداول، به معنى نفرین کردن دو نفر به یکدیگر است بدین ترتیب که افرادى که با هم گفتگو درباره یک مساله مهم مذهبى دارند در یک جا جمع شوند و به درگاه خدا تضرع کنند و از او بخواهند که دروغگو را رسوا سازد و مجازات کند.) به هر حال آنها تا فرداى آن روز از حضرتش مهلت خواستند و پس از مراجعه، به‏ شخصیتهاى نجران، اسقف (روحانى بزرگشان) به آنها گفت:

تا 1439...

جستجو

بایگانی

عناوين برگزيده

پربازديدها

آخرين نظرات

پیشنهاد ویژه

پيوندها

محصولات سایت

شبکه های اجتماعی

کلیپ های برگزیده